Report ze zápasu VIT vs. OLO (4:4)

4:4

(2:1, 1:2, 1:1 )

Obě mužstva začala opatrně. Útočné akce se střídaly pravidelně na obou stranách. Domácí byli ale v 6. minutě po gólu Matějky (Řehulka) šťastnější. V 10. minutě Vítkovice předvedly krásnou kombinační akci, po ní byl autorem druhého gólu opět Matějka (Hanák). Olomouc hrála od 11. minuty přesilovku a do soupeře se zakousla, ale všechny střely šly přímo na brankáře domácích. Běžela 18. minuta a olomoucký útočník Pippal si na vlastní modré vzal puk a po samostatné akci zavěsil přesně do vinklu vítkovické branky. O minutu později se Hanáci museli ještě bránit několika nebezpečným střelám, ale obránci i brankař Weiss byli na svém místě. Do šaten se šlo tedy s výsledkem 2:1 pro Vítkovice. První třetina vyzněla lépe pro domácí, ti měli 15 střel na branku. Olomouc vyslala na soupeře pouze 8 střel.

Kohouti měli začátkem druhé třetiny vyloučeného hráče, ale oslabení zdárně přečkali. Obě mužstva se do poloviny třetiny snažila něco s výsledkem udělat. Hra se vyrovnala. Běžela 29. minuta a po rychlé kombinaci vsítil olomoucký Neoral (Zatloukal) druhý gól. Bylo srovnáno na 2:2. O dvě minuty později se Olomouc musela opět bránit přesilovce 5 na 4. Domácí se snažili zvrátit utkání na svoji stranu, ale Kohouti výborně bránili a nepřipustili žádnou změnu ve skóre. Hosté se dovedli ubránit a naopak v 35. minutě šli do vedení po gólu od Pippala (Dokoupil). Na olomoucké střídačce bylo velké uspokojení se stavem 2:3. Po třetí brance olomouckých bylo utkání opět vyrovnané, dalo by se říci „každý chvilku tahá pilku“. Změna nastala až ve 40. minutě, kdy po velkém tlaku Vítkovic se opět objevil před brankou hostů Matějka (Hanák) a svým gólem upravil skóre na 3:3. Druhou třetinu Kohouti vyhráli 2:1. Hra byla v této třetině ale vcelku vyrovnaná, o čemž svědčí poměr střel na branku 15:12 pro domácí.

Třetí třetinu začali lépe domácí. Po velkém tlaku a několika střelám Vítkovic byl v 42. minutě brankář Kohoutů vyloučen za podrážení. Vzápětí měli vyloučeného hráče i Vítkovice, takže se hrálo 4 na 4. Běžela 48. minuta a opět se měnilo skóre utkání na 3:4. Zařídil to olomoucký Dokoupil, který domácím střelil branku po samostatné akci. Byla to opět vzpruha pro hosty, ale i pro domácí, kterým se začal dobrý výsledek vzdalovat. Vyrovnání se mohli dočkat již o dvě minuty později, kdy vítkovičtí jeli na olomouckou bránu v přečíslení 3 na 1, ale v poslední chvíli byli odstaveni od puku. Netrvalo ale dlouho a v 53. minutě se domácí hráči dočkali vyrovnání na 4:4. Bylo to po velkém „závaru“ před brankou hostů, kdy gól dal Vítek (Matějka, Hanák). Branka padla snad až po čtvrtém pokusu. Dramatické utkání pokračovalo. V 59. minutě ještě zazvonila olomoucká tyčka. Olomouc si poté vzala oddechový čas. Kohouti dostali za úkol bránit nerozhodný výsledek, případně ještě otočit opět skóre ve svůj prospěch. Do konce utkání se ale gólový stav již nezměnil. Poslední třetina skončila remízou 1:1, což pro hosty byl nakonec dobrý výsledek. Vítkovice na tom byly v této třetině střelecky lépe 19:6 střel v jejich prospěch, ale zato hosté dobře tomu tlaku čelili.

Obě mužstva si nakonec za remízu 4:4 vzala po bodu do tabulky. Viděli jsme dobrý hokej, Vítkovice byly střelecky na tom lépe 49:26, ale Olomouc měla dobrou obranu a lepší produktivitu v útoku. Ve Vítkovickém mužstvu byli nejvíce vidět autoři a asistenti branek (Matějka, Řehulka, Hanák a Vítek). Olomoučtí Kohouti působili více kolektivně. Ve střelbě na tom sice byli hůře, ale dovedli se dobře bránit. Olomoucká 9. třída předvedla proti silnému soupeři velmi dobrý hokej. Hanáci přijeli do Vítkovic sice pouze s 11 hráči a brankářem, ale možná i tato skutečnost jim dala morální sílu, aby se silným soupeřem uhráli slušný výsledek. V olomouckém mužstvu byli vidět v dobrém světle všichni hráči, ale bez gólů by remíza nebyla, proto je potřeba více jen připomenout práci a nasazení hráčů Pippala, Neorala, Zatloukala, Dokoupila a brankáře Weisse.