Report ze zápasu OLO vs. ZLN (7:3)

7:3

(3:1, 1:1, 3:1)

PSG Berani Zlín

Hokejová příprava dorostenců je v plném proudu a ve čtvrtek 9. srpna nabídla gólovou přestřelku mezi Zlínem a Olomoucí.

Zápas začal lépe pro hosty, kteří si už po čtyřech minutách hry mohli vyzkoušet přesilovou hru, ale houževnatá Olomouc se ubránila, a potrestaný Jakub Zembol hned po návratu na led otevřel skóre. Olomoucký útočník si sebral puk ve středním pásmu, nabruslil si před brankáře Hamrlu a zakončil přesnou střelou. Olomouc začala diktovat tempo hry a ve 12. minutě její náskok navýšil Aleš Václavský, Zlín nicméně dokázal odpovědět během pouhých 48 vteřin a po překonání Špunara se dostal na koně.

Tlak hostů ovšem po necelých třech minutách ukončila další branka Hanáků, na které měl opět velký podíl Jakub Zembol, který je zatím nejproduktivnějším hráčem Olomouce v přípravných zápasech. Právě tento útočník vyrazil z pukem do útočného pásma a těsně před Hamrlou předložil puk Andreji Prísažnému, jenž ho bez potíží poslal do odkryté branky.

Ve druhé třetině Olomouc pokračovala ve skvělém výkonu a během první poloviny si především Petr Ševčík vypracoval několik zajímavých šancí. Žádná však neskončila gólem a Adam Havel poté nabídl Zlínu přesilovou hru. Berani však početní výhodu nevyužili a přišel rychlý trest. Krátce po vypršení trestu se právě Adam Havel dostal na puk, zavezl ho do útočného pásma, udělal si prostor a příklepem poslal puk nad pravé rameno brankáře Hamrly. Ten kapituloval počtvrté a přenechal proto své místo v brance Synkovi.

Zlínu se záhy naskytla další přesilovka, a tentokrát to byli právě Ševci, kdo trestal. Ramert nejprve nastřelil horní tyč, puk se ale odrazil do brankoviště, a tam se nejrychleji zorientoval Matěj Mojžíš, který snížil na 4:2. Olomouc si poté začala lépe hlídat zákroky, aby se nedopouštěla dalších faulů, a tempo hry se srovnalo.

Do poslední části se ovšem Kohouti vřítili jako divá zvěř a během dvou minut vedli opět rozdílem tří branek. Stanislav Ruda se prokličkoval mezi soupeři až před Synka a poslal puk mezi jeho betony. Zlín se zmohl ještě na jednu odpověď, když v přesilové hře Václav Matůšů našel zpoza branky Matyáše Horského, jenž už měl poměrně snadnou práci a stačilo mu trefit odkrytou polovinu olomoucké klece.

O pouhých 37 vteřin později opět úřadoval Jakub Zembol, který Hanákům vrátil pohodlný tříbrankový náskok, a ten už vydržel až téměř do konce utkání. V 58. minutě ještě upravil na konečných 7:3 Andrej Prísažný, jenž využil chyby zlínského brankáře a při rozehrávce mu vypíchl puk.

Olomoučtí dorostenci se tak mohli radovat z první výhry v letošní přípravě!

Petr Fiala (HC Olomouc): Je dobře pro kluky, pro jejich hlavy, že vyhráli, ale Zlín přijel bez dvanácti hráčů, a tedy neukázal svou kvalitu, s jakou nás asi bude čekat v sezóně. Pro odvedenou práci je dobře, že se vyhrálo, ale nemůžeme to přeceňovat.