Report ze zápasu SPA vs. OLO (3:2)

HC Sparta Praha

3:2sn

(0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Úvod zápasu byl ve znamení opatrnosti a na první šanci se čekalo poměrně dlouho. Úvodní přesilovou hru si zahráli olomoučtí hokejisté, ale nic z ní vytěžit nedokázali. Skóre zápasu se v první třetině změnilo jednou, a to ve 13. minutě. Do samostatného úniku se dokázal prodrat Lukáš Nahodil, který rychlou kličkou a následným zasunutím kotouče mezi betony dokázal Matěje Machovského překonat. Závěr úvodní dvacetiminutovky patřil domácímu celku, který si vypracoval několik dobrých šancí, ale obrana Hanáků dokázala nápor týmu z hlavního města odrazit, a tak první třetina vyzněla lépe právě pro Moru.

Na začátku druhé třetiny si zahráli hokejisté Olomouce přesilovou hru, ta však vyšla vniveč. Ve 25. minutě už to bylo pro hosty veselejší. Střelu Martina Vyrůbalíka úspěšně tečoval Vojtěch Tomeček, který si připsal v letošním extraligovém ročníku svou druhou branku. Sparťané následně převzali iniciativu a povedlo se jim hned dvakrát skórovat. Ve 30. minutě se hezkou akcí blýskl Jan Buchtele a už to bylo pouze o gól. Domácí se hnali za vyrovnáním, které také ve 38. minutě přišlo. Střelou příklepem se prosadil David Tomášek. V závěru druhé periody měly ještě oba celky svou šanci na skórování, ale stav 2:2 zůstal i po uplynutí čtyřiceti minut.

Třetí třetina přinesla velké množství vyloučených hráčů. Oba týmy si zahrály shodně tři přesilové hry, ale jak Matěj Machovský, tak také Branislav Konrád své celky podrželi. Olomoučtí hokejisté sice svého soupeře ve třetí třetině přestříleli, ale nebylo jim to nic platné. A protože ve třetí části žádná branka nepadla, tak se zápas musel přesunout až do prodloužení.

V pětiminutovém prodloužení si oba celky vytvořily několik slibných šancí. David Škůrek v jednom momentu přišel o hůl, a tak měla Sparta v podstatě přesilovku, ale tato situace využita nebyla. Následovala řada přečíslení na obou stranách, ale ani tyto situace gólem neskončily, a tak zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch byli šikovnější sparťanští hokejisté, kteří proměnili hned dva, a tak si domácí celek připsal o jeden bod navíc. Vítězný nájezd vstřelil Lukáš Rousek.