Report ze zápasu OLO vs. ORL (12:3)

12:3

(4:0, 1:1, 7:2)

HC Plus Oil Orlová

Utkání osmých tříd začalo poměrně vyrovnaně. Obě mužstva se střídala ve snaze střelecky ohrozit soupeře. To trvalo až do osmé minuty, kdy Kohouti více převzali hru pod svoji kontrolu a začali se před brankou hostů více ukazovat a prosazovat. V 9. minutě po pěkné akci dal první gól domácí Viktor Šulgan. Hosté se ani nestačili vzpamatovat a za osm vteřin dostali druhý gól z hole Jakuba Nemeráda. Během 11. a 13. minuty navíc dostalo mužstvo z Orlové další góly, o něž se postarali Martin Dostál a Petr Polcr. Poté měli Hanáci ještě šance při pětiminutové přesilovce, ale početní výhodu se jim nepodařilo zúročit. Výsledek první třetiny 4:0 byl však pro vývoj celého utkání důležitý.

Na začátku druhé třetiny měli hosté výhodu přesilovky pěti proti čtyřem. Ve 22. minutě toho využili a domácím dal branku Matěj Vaštyl po samostatné akci. Olomouc odpověděla o pět minut později a na 5:1 po samostatném průniku zvýšil Viktor Šulgan. Po zbytek třetiny byla hra poměrně vyrovnaná a mnoho zajímavého se nedělo.

Ve třetí třetině měli opět domácí herní převahu a střelecky byli při chuti. 47. minuta byla pro Hanáky opět střelecky úspěšná. Učebnicová přihrávka Davida Pastrnka ideálně našla před brankou Viktora Šulgana a gólman hostů neměl šanci na puk reagovat. O dvě minuty později ještě hosté snížili gólem Jakuba Smieška na 6:2. Olomouc potom hrála přesilovku a tu dokázala v 50. minutě využít. Střelcem gólu byl Adam Fehér. Hráči Olomouce soupeře přehrávali a během dalších pěti minut mu dali další 3 branky, všechny byly opět po hezkých akcích a přesných přihrávkách. Jejich autory byli dvakrát Viktor Šulgan, Matěj Pekař. V 56. minutě potrestal třetím gólem chybu domácích Vojtěch Vild, to však bylo ze strany Orlové definitivně vše. Kohouti byli ale stále při chuti a v posledních dvou minutách ještě zvýšili své vítězství na konečných 12:3. O tyto dva góly se zasloužili David Pastrnek a Zbyněk Kasal.

Domácí osmáci s Orlovou sehráli pěkný zápas a zaslouženě vyhráli 12:3. Kohouti soupeře přehrávali hlavně v první a třetí třetině, kdy se jim dařilo kombinačně i střelecky. Domácí tým měl třikrát více střel na branku než hosté a tak brankář Matěj Doseděl neměl mnoho práce. Z olomouckých hráčů se nejvíce dařilo Viktoru Šulganovi (4+1), Davidu Pastrnkovi (2+1), Matěji Pekařovi (1+3), Adamu Fehérovi (1+2), Nikolasi Pippalovi (0+3), ale i ostatní hráči mají zásluhu na vysokém vítězství. Skoro všichni domácí hráči se zapsali buď jako střelci nebo jako asistenti gólů. Z mužstva hostů si zaslouží vyzdvihnout Jakub Smieško, autor gólu a asistence.