Report ze zápasu OLO vs. TEC (2:3)

2:3p

(0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

Technika Hockey Brno

Duel mezi aktuálně čtvrtým a pátým celkem nadstavbové skupiny E odstartovala lépe brněnská Technika. Hráči pod vedením trenérského lodivoda Davida Havíře nasadili od prvních minut vražedné tempo a svého soupeře takřka nepouštěli do ofenzivních akcí. Nicméně na první branku si museli relativně ještě dlouho počkat. Nejprve dvakrát při dvou oddělených tutovkách neuspěl Maštalíř a posléze ani trojice hostí. Závadský, Harásek i Přidal byli při velkém závaru zastaveni kvalitními zákroky olomouckého hrdiny v masce Filipa Hořejšího.

Hanáci sice posléze ustáli dvě oslabení, po konci toho druhého se už však Brňané zaslouženě radovali z úvodní trefy. Po fatální chybě obranné řady zůstal naprosto nepokrytý Michael Fornál, kterému už stačilo jen přesně zamířit. Hořejší na jeho blafák už ani nestačil reagovat. Jihomoravané po tomto momentu získali jasnou převahu, Olomouc prakticky k ničemu nepustili, jenže vše vyřčené se změnilo úderem sirény na startu druhé periody.

Domácí mančaft zvýšil otáčky a naprosto obrátil směřování utkání. Spurný vše mohl potvrdit, když se dostal sám před bránu, jenže až příliš dlouho vyčkával se zakončením. Havlovi s Fasnerem pak také scházely jen milimetry k úspěšné dorážce po velké skrumáži. Nicméně své umění předváděl brankář Techniky. Jakub Nešpůrek potvrzoval svá dobrá statistická čísla a doháněl k naštvání třeba i Stanislava Rudu. Olomouckému kanonýrovi kupříkladu v půlce duelu ukradl gól fantastickým zákrokem proti blafáku.

Technika však postupem času ale přebrala znovu iniciativu, když utlumila olomoucký tlak a naopak sama pořádně zatlačila na soupeřovu defenzívu. A málem se jí povedlo i navýšit svůj náskok. Zradilo ji ale štěstí. Závadský i Přidal totiž pár sekund po sobě nastřelili tyč, nejprve levou, první zmíněný pak po bombě od modré pravou. Technika ani nadále nezpomalovala. Hořejší si mohl oddechnout i za další dvě minuty, když Hrnčíře s Přidalem od úspěšně provedené dvojteči dělilo jen pár milimetrů brankové čáry.

Brno se nicméně dočkalo druhé branky v utkání už na startu třetí třetiny. Po zlepšeném výkonu Techniky se po brejku mohl radovat Jakub Plevka, jenž vpálil do otevřené olomoucké obrany jako vítr a prostřelil Hořejšího mezi tělem a lapačkou. Olomouc od zřejmě další pohromy následně ubránilo dvojnásobné vyloučení dvou Brňanů za nesportovní chování, hosté totiž psychicky po tomto verdiktu sudích odešli. Nechali hru vyrovnat a navíc pustili Hanáky v dost nečekanou chvíli i ke klíčové kontaktní trefě, když Stanislav Ruda prostřelil po kontru betony soupeřova brankáře.

A to nebylo vše. Hanáci přikládali pod kotlem a soupeře zavřeli na dlouhou dobu ve středním pásmu a na jeho obranné třetině. Povětšinou však ve svých šancích selhávali. Až po vyloučení brněnského Navrátila se začaly dít velké věci. Nejprve sice spálil tutovku Fasner, avšak za malou chvíli už propukla v plecharéně velká euforie. Rána Stanislava Rudy totiž zaplula i díky dobré cloně před Nešpůrkem přímo do sítě.

Kohouti sice ještě zvládli dovést v koncovce zápas do prodloužení, v něm se však z jednoho z mnoha brejků prosadil chytrou ránou pod horní tyč Šimon Groch. Olomouc si tak z takřka již ztraceného duelu odnesla alespoň bod a milimetrovým krokem se vzdálila sestupové pozici.