Report ze zápasu PCE vs. OLO (2:4)

HC Dynamo Pardubice

(0:2, 1:1, 1:1)

Utkání se ihned od svého začátku neslo v opravdu velmi svižném tempu. Domácí se totiž dostali do obrovské příležitosti ihned po dvaadvaceti vteřinách, ovšem Jakub Lichtag trefil pouze horní tyč hostující svatyně. Kohouti se ale z úvodu velmi rychle oklepali, a proto se tedy dokázali dostat do vedení. V šesté minutě si totiž Jakub Belan šikovně sjel před branku svého soupeře, kde dokázal efektivně prostřelit puk pod betonem brankáře Borovičky. Po několika zajímavých příležitostech, to nakonec opět byli olomoučtí, kteří se prosadili, a to navíc ke konci periody. Po úniku do útočného třetiny se dostal ke střele Joshua James Mácha, jenž se nemýlil a navýšil tedy skóre zápasu.

Druhá perioda ihned od svého začátku sice nabídla několik slibných příležitostí, ovšem góly začaly padat až v prostoru okolo čtyřicáté minuty. Nejprve odskočili na rozdíl tří branek červenobílí, díky zakončení Tobiáše Handla. Dynamo ale našlo velmi rychlou odpověď. Po zaváhání v rozehrávce se dostal k moci Tomáš Urban, a ten se dokázal trefit do skulinky ve výstroji Krneče.

V poslední fázi hry opět lovili kotouč ze sítě pardubičtí, když Marek Matašovský propálil vše, co mu stálo v cestě. Výběr trenéra Jiřího Malinského sice ještě korigoval účet klání, a to opět po trefě Jakuba Lichtaga. To ovšem už bylo vše, a proto si Hanáci odvezli parádní tři body z ledové plochy soupeře.