Report ze zápasu OLO vs. PLZ (5:2)

5:2

(1:0, 3:1, 1:1)

HC Škoda Plzeň

První třetina nabídla spoustu šancí na obou stranách. Úvod chytli lépe Hanáci, kteří na soupeře zatlačili a v 8. minutě se díky brance Patrika Janecha zaslouženě radovali. Plzeň se poprvé připomněla až o pět minut později, kdy do tyče zamířil zleva ujíždějící Kaiser. Ve chvíli, kdy hráli svěřenci Karla Berana a Mojmíra Trličíka svou první přesilovku, pádil sám na Nowaka Dominik Soukup, avšak olomoucký gólman se zaskvěl. V závěru periody musel likvidovat další dva nebezpečné pokusy Škody.

Po třinácti vteřinách ve druhé části obstaral vyrovnání Josef Dáňa. Plzeň následné minuty byla na koni, ale zmrazil ji druhý úder Olomouce, který měl na svědomí Jan Kučera po přihrávce Matyáše Fasnera. Ve 33. minutě zvýšil náskok celku z Hané Jakub Belan, jenž vybojoval touš, poslal jej k modré čáře a následně přesně zakončil z kruhu. Ještě lépe bylo domácím ve 36. minutě, to se podruhé v utkání trefil Patrik Janech.

Třetí periodu hrála Olomouc zkušeně. Plzeň nepouštěla příliš do hry a zároveň čekala na možnosti brejků. Jeden takový využil Michal Tomeček, patnáct minut před koncem tedy bylo de facto rozhodnuto. Rozdíl ve skóre mohl být vzápětí ještě vyšší, to by ale musel Belan překonat pozorného Korytara. Když posléze neuspěl v samostatném úniku Hradil, trestala na druhé straně Plzeň. Snížení na konečných 2:5 z pohledu hostů obstaral Josef Dáňa.

Olomoucké juniorce víkend vyšel na výbornou. Po výhře po nájezdech nad Spartou zapsala další body proti Plzni.