Úvodní třetina byla poznamenaná mnoha tresty. Olomoučtí usedli na trestnou lavici hned třikrát, potrestáni byli až ve třetím případě. V 18. minutě domácí zatlačili a nakonec se mohli radovat díky Jakubu Hešovi, který se rychle zorientoval v olomouckém brankovišti. Po šestačtyřiceti vteřinách ve druhém dějství ale bylo srovnáno. Rychlost nabral Pastrnek, jenž oslovil Tomáše Navrátila, který šikovně překonal Kowalczyka.

Po ubráněném dalším oslabení se Hanáci poprvé dostali do vedení. Ránu obránce Vrány vyrazil domácí brankář jen před sebe, dorážející Kamil Drábek byl dostatečně pohotový. Ve 27. minutě se do šance v oslabení dostali Zlínští, Čerbák ale proti Frolovi výtečně zasáhl. O tři minuty později měl Zlín další příležitost, ale o osm vteřin poté se potřetí radovali Kohouti. Navrátil oslovil nabrusleného Lukáše Boška, který Kowalczyka precizně vymíchal.

Během minuty a osmi sekund krátce po překročení první poloviny řádné hrací doby padly hned tři branky. Kontaktní gól Zlína vstřelil Dominik Kos, na což ale odpověděl Vojtěch Neoral. Ševci se ale opět dostali na rozdíl jediného gólu, když se po rychlé kombinaci trefil Adam Klimek. Čerbák svůj celek podržel i ve 36. minutě, kdy v jasné šanci vychytal Holbu.

Ve třetí třetině olomoucká defenzíva dlouho odolávala, přežila zajímavé náznaky domácích, jenže na konci 59. minuty nakonec inkasovala. Šťastně se prosadil Martin Vaculík, jehož ránu tečoval jeden z hostujících obránců. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak musely rozhodnout nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Zlín. Ačkoliv Pastrnek a Drábek skórovali, v šesté sérii duel ukončil Jakub Heš.