Report ze zápasu VIT vs. OLO (4:3)

4:3sn

(0:1, 1:1, 2:1, 0:0)

Úvod byl z obou stran opatrný. První tvrdší střelu vyslal na začátku 5. minuty Dujsík, ale brankář Klimeš povyjel ze své klece a kotouč zastavil. O pár sekund později zamířil na trestnou lavici Švrček, na Vítkovice tak čekala první početní výhoda. V ní předvedl pěknou individuální akci domácí Krieger, avšak Konrádova lapačka byla na svém místě. Posléze se připomněl Peter Mueller pokusem z kruhu, slovenský brankář ve službách Mory byl však opět úspěšnější.

Následně hráli přesilovku také hosté, ale vyloženější pozici si nevytvořili. Až po jejím skončení předvedl parádní průnik po křídle Lukáš Anděl, jenž zpoza brány oslovil Tomáše Dujsíka, jehož střelu tečoval Petr Kolouch. Kohouti byli rázem při chuti a brzy mohli přidat další trefu. Klimeš se zaskvěl především při dělovce Řezníčka od modré čáry. Dvakrát za sebou neuspěl ani Klimek, který se společně s Nahodilem a Navrátilem dostal do přečíslení.

Zkraje druhé třetiny museli Hanáci odolávat vítkovické snaze o vyrovnání. Střela Muellera byla zablokována, o pár vteřin později Konrád lapil pokus Kocha od modré čáry. Chvíli před druhou přesilovkou domácích se ve velmi dobré pozici zjevil Bernovský, který přihrál svému spoluhráči, ale vyrovnání nepřišlo. Těžké dvě minuty v početní nevýhodě Olomoučtí zvládli i díky obětavým blokům. Na konci oslabení se navíc do šance vřítil Navrátil, jenž těsně minul zadní tyč.

Na konci 28. minuty bylo srovnáno. Fridrichovu akci dorazil ranou do odkryté části klece Peter Krieger. Poté se hrálo především ve středním pásmu, to změnil Maroszův pokus z pravého kruhu, Konrád ale předvedl jistý zásah. Vzápětí se do obrovské šance dostal obránce Jan Švrček. Těsně před Klimešem zvolil střelu, ale novic v brance Vítkovic svůj celek podržel. Další šance měli Kohouti při střelách Škůrka a Řezníčka od modré čáry, jenže Klimeš se před brankovištěm dokonale natáhl. Na konci třetiny hrály Vítkovice přesilovku, při které se do brejkové situace dostal Bambula, jemuž ke skórování chyběl kousek.

Sekundu před koncem druhé části se Mora dočkala! Na brankovišti pohotově uspěl Jan Švrček. Na začátku třetí části bylo v olomouckém táboře ještě veseleji, když přesnou střelu v přesilovce vyslal Tomáš Dujsík. Hanáci vedli rázem o dva góly. Odpovědět mohl vzápětí Mikuš, Kohouti ale pokus slovenského obránce srazili do ochranné sítě. Aktivní Bambula následně nabil Knotkovi, jehož pumelice zapadla kousek vedle bližší tyče.

V čase 46:00 domácí snížili. Ležícího Konráda překonal z bezprostřední blízkosti Jan Bernovský. O více než minutu později se Ostravanům podařilo vyrovnat, když se za ně trefil exbrněnský střelec Peter Mueller. Vrátit hostům vedení mohl Kusko, jehož rána do protipohybu Klimeše mířila vedle zadní tyče. Na konci 54. minuty přihrál Lednický do šance Fridrichovi, nicméně Konrád přesun zvládl. Z podobné pozice neuspěl ani olomoucký Navrátil. Závěr řádné hrací doby nabídl náznaky na obou stranách, ale do prodloužení se přece jen šlo.

Zhruba v polovině nastavené hrací doby se do pozice na kruhu dostal Krieger, Konrád lapačkou nebezpečí zastavil. Připomněl se individuální akcí také Marosz, který těsně minul horní růžek olomoucké klece. Pět minut prodloužení o vítězi nerozhodlo, takže se šlo do nájezdů. V dovednostní disciplíně byli Kohouti dvakrát díky trefám Lukáše Nahodila a Jakuba Orsavy ve vedení, avšak Vítkovice daly branky tři. Rozhodující gól tedy vsítil Rostislav Marosz.

Radek Philipp (HC VÍTKOVICE RIDERA): „Utkání splnilo účel. Určitě jsme rádi, že jsme vyhráli. Mužstvo ukázalo ve třetí třetině charakter, že dokázalo zremizovat utkání a následně vyhrát na nájezdy, kde jsme byli lepším mužstvem. Moc nám nefungovala obrana, na které určitě budeme dále pracovat.“