Report ze zápasu KLA vs. OLO (4:1)

Rytíři Kladno

4:1

(2:1, 0:0, 2:0)

Skóre utkání otevřel domácí celek, kterému se podařilo skórovat v oslabení. Matyáš Filip dojel nahozený kotouč a bez rozmýšlení ho napálil na bránu soupeře. Marku Hasalovi střežícímu olomouckou svatyni kotouč propadl a domácí se tak mohli radovat z vedení 1:0. Krátce po kladenském gólu se otevírala vrátka také na trestné lavici hostů, Adam Rutar totiž sevřel puk rukou a rozhodčí ho vykázali ze hry.

Nadějnou šanci měl na hokejce autor prvního gólu Filip, který chtěl poslat křižnou přihrávku na svého spoluhráče na levém křídle, Kořenek však jeho úmysl přečetl a sklepl kotouč až k modré čáře. Kladenští ale nemuseli smutnit, po chvíli později se po rychlé souhře dostal k puku Petr Hašek a také po jeho střele skončila černá pryž za brankovou čarou.

Pro olomoucké byla střední část první třetiny kritická a zakrátko po druhé brance mohli Rytíři přidat další gól ve vlastním oslabení. Ondřeji Bláhovi se totiž podařilo vybojovat puk ve středním pásmu a hosté měli velké štěstí, že jeho přihrávka před levou tyč nebyla úplně přesná. Ještě do konce prvního dějství se Hanákům podařilo snížit zásluhou Jana Štědrého, který v přesilovce tečoval střelu Hlaváče.

Ve druhé třetině se stav utkání neměnil, ačkoli domácí k tomu měli dvě velké příležitosti. Nejprve se o fatální chybě obrany Kohoutů dostal do samostatného nájezdu Čermák, ale Hasala jeho střelu zneškodnil vyrážečkou. O chvíli později musel olomoucký gólman hasit další samostatný únik, tentokrát musel utěsnit prostor u své pravé tyče.

V čase 44:44 si domácí vzali zpět své dvoubrankové vedení. Matyáš Rendl nejprve objel olomouckou branku a pak puk uklidil do odkrytého prostoru. Pár minut poté se mohl prosadit Hašek ve vlastním oslabení, ale Hasala měl svůj beton na pravém místě. Skóre se tak měnilo až v 54. minutě, kdy Matěj Zíka stojící na vrcholku pravého kruhu poslal lehčí střelu na Marka Hasalu, který měl ale zcela zakrytý výhled a letící kotouč tak neměl šanci vidět. Hosté tak díky Zíkovi upravili na konečných 4:1.