Report ze zápasu UNL vs. OLO (3:5)

HC Slovan Ústí nad Labem

3:5

(1:1, 1:1, 1:3)

V úvodních minutách utkání vyzkoušely ofenzivy obou týmů jak ústeckého Faltera, tak olomouckého Žigárdyho. V největší šanci byl v páté minutě útočník Třetina, jenž dostal přihrávku zpoza brány. Odkrytou část klece hostujícího brankáře však minul. Lvi se ale zanedlouho gólu dočkali, když u zadního mantinelu vybojoval puk Alinč, který kotouč poslal do mezikruží na připraveného Robina Kováře, jenž překonal strážce olomoucké svatyně.

Hosté mohli skóre zvrátit díky přesilovce pět na čtyři. Jenomže okupování ústecké branky se jim příliš nedařilo. Nakonec se Kohoutům podařilo vyrovnat i bez přesilové hry. Po chybě Martina Faltera, který zastavil hokejkou kotouč u své svatyně netušíc, že u branky číhá Tomáš Zbořil. Ten neváhal, ujal se puku, a kličkou obelstil domácího brankaře.

Ke konci třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou, takže se ani jeden z gólmanů v brance nenudil. Do šaten se však odcházelo za vyrovnaného stavu, a ve druhé třetině tak mohlo vše začínat od nuly.

Na začátku druhého dějství si Olomouc zahrála přesilovou hru, kterou nedokázali zužitkovat ani od modré střílející Nedbálek, ani Jakub Bartoň střelou z mezikruží. Pak přišlo oslabení hostů, které už ale změnu stavu přineslo. Po několika kombinacích v útočné třetině Lvů nakonec dostal Petr Hořava přihrávku do levého kruhu pro vhazování od Lukáše Handlovského a tvrdou ránou překvapil červenobílého maskovaného muže.

Vedení žlutomodrých netrvalo dlouho. Po několika minutách přišla chyba domácích ve středním pásmu, kdy se kotouče zmocnil Petr Haluza, proháčkoval se ústeckou defenzivou a bekhendovým blafákem vyzrál na Faltera.

Lvům se nedařilo usadit se v útočné třetině. Zato Olomouc byla ve svém živlu. Zvlášť, když se po pár chybách Slovanu dostávala do všemožných úniků na domácí branku. Hanákům však chybělo zakončení. O přesilovky ve druhé periodě opravdu nebyla nouze. Každou chvíli si někdo odpykával trest u časoměřičů jak na jedné, tak na druhé straně.

Ústečtí Lvi se do vedení mohli dostat díky minutové přesilové hře pěti proti třem. I přesto, že se ústecká pětka držela před Žigárdym, nedokázala dostat puk za jeho záda. Nerozhodným stavem skončila i druhá třetina.

Ve druhé minutě posledního dějství šli domácí do vedení, a to zásluhou olomouckého hráče, od něhož se odrazila střela Jana Alinče. Červenobílí zažívali v úvodu třetí třetiny krušné chvíle, a to kvůli dvěma oslabením. Žigárdy v bráně ale vytahoval jedno eso za druhým. V jedné z velkých šancí byl pak olomoucký Radim Kucharczyk, který však dostal v přečíslení dva na jednoho nepřesnou přihrávku před odkrytou branku Lvů.

Přesto na srovnání Moravané dlouho nečekali. Při přesilové hře dostal přihrávku mezi kruhy pro vhazování Milan Ministr, jenž prudkou střelou poslal puk za Falterova záda. Když už to vypadalo, že vše rozhodne prodloužení, Olomouc ukázala svou ofenzivní stránku. Tým hostů využil chyby domácí obrany, dostal se do přečíslení, a pak už si jen dvojice Tomáš Zbořil – Rostislav Marosz vychutnala gólmana ústecké svatyně, přičemž první jmenovaný se postaral o zvýšení skóre.

Hra se vyostřovala čím dál tím více. Obě mužstva začala vyznávat drsnější styl hry. V jednu chvíli obývali trestnou lavici tři olomoučtí hráči. I přes mnoho pokusů a power-play se hokejisté z města nad Labem vyrovnání nedočkali. Devět vteřin před koncem ještě na konečných 3:5 upravil skóre střelou do prázdné lví klece Petr Haluza. Tři body si tak na Moravu odvezl tým Olomouce.

Videosestřih

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): Chtěli jsme se s fanoušky v posledním domácím zápase roku rozloučit vítězně. Třikrát jsme v utkání vedli, ale soupeř dokázal třikrát vyrovnat. To je v domácím prostředí trestuhodné. Hokej je hra chyb, přesto si myslím, že jsme se tolika chyb v duelu s Olomoucí nedopustili. Vytvořili jsme si spoustu šancí, které jsme mohli využít. Při dvojnásobné přesilové hře jsme byli příliš nervózní, málo jsme stříleli. Chce to také ale kus štěstí a odvahy. Pomalu přicházející vánoční přestávka nám přijde vhod, budeme trénovat i mezi svátky. Musíme obnovit fyzickou stránku, navíc máme spoustu zraněných hráčů. Věřím, že se přes Vánoce dáme dohromady, v klidu si potrénujeme a odpočineme.