Report ze zápasu MBL vs. OLO (2:3)

BK Mladá Boleslav

2:3

(0:2, 1:1, 0:1)

První šanci v utkání si připsal Kousal, jenž v bezprostřední blízkosti Konráda dorážel Flynnovo nahození. Oblíbenec olomouckých fanoušků s číslem 42 ale změnu stavu zápasu nedovolil. Ve třetí minutě zachytil špatnou rozehrávku domácích přes osu vlastního pásma Alex Rašner. Pětadvacetiletý obránce Olomouce si najel až mezi kruhy a střelou zápěstím překonal brankáře Boleslavi, čímž otevřel skóre utkání.

Vzápětí si Hanáci zahráli první početní výhodu, v níž vyslal Káňa hned několik nebezpečných pokusů na Krošelje, zvýšit náskok Mory však nedokázal. Druhá polovina prvního dějství přinesla další vyloučení na straně Bruslařů. Úvod početní výhody Olomouci příliš nevyšel, avšak poté se ke kotouči dostal Ondrušek, který jej vyslal od modré čáry mezi tři tyče. Brankář domácích tento pokus odrazil příhodně pro Lukáše Nahodila, ten jej pouze přehodil přes ležícího Krošelje, čímž se postaral o dvoubrankové vedení Mory.

Snížit mohl Kantner, jenž se dostal do úniku, Švrček ho však zezadu šikovně odzbrojil od puku. Hned nato si Mladá Boleslav zahrála přesilovku, většinu času ale strávila mimo útočné pásmo. Největší příležitost v ní zaznamenal Najman, který se ocitl úplně sám před Konrádem, ten však proti jeho střele pohotově vytáhl lapačku.

Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky nechala obrana Bruslařů osamoceného Krejčího v brankovišti, extraligová hvězda ale poskakující puk mezi tři tyče usměrnit nedokázala. Poté si domácí vytvořili souvislý tlak, Konrád všechny nebezpečné pokusy pokryl. Kotala se prokličkoval až do brankoviště, olomoucký gólman si také jeho bekhendovou střelu nad levý beton pohlídal. Po delší době se Hanáci podívali do útočné třetiny, souhru Lichance s Oleszem Krošelj jen se štěstím vyrazil.

Následně šli Hanáci do tří. Šťastný vyslal nastřelený pas přesně na hokejku Jakuba Kotaly, od které se hrací předmět dostal až za brankovou čáru. Hráči v červených dresech už byli v pěti, když rozhodčí opět vylučovali na straně domácích. Olomouci vyšla početní výhoda na jedničku. Odražený pokus Kuska se dostal až na hůl Jakuba Navrátila, který trefou do horních pater klece vrátil Kohoutům dvoubrankové vedení zpět. Zanedlouho se hosté provinili dalším nedovoleným zákrokem, snížení už ale nedovolili.

Na začátku závěrečného dějství zahrozil Olesz, jehož poskakující nahození udělalo Krošeljovi menší potíže. Puku se zmocnila Mladá Boleslav a ihned se s ním vydala do útoku. Pavel Kousal si najel do prostoru mezikruží a střelou pod horní tyč snížil na rozdíl jednoho gólu. Za necelou minutu mohlo být srovnáno, když se při obrovském závaru u Konráda dostal ke střele Šťastný, jeho pokus ale v síti neskončil.

Mladou Boleslav kontaktní gól nakopl, brankář Olomouce ale její snahu o vyrovnání pokaždé zmařil. V závěru se po vyhraném souboji za svatyní Mory dostal do úniku Káňa, svůj 14. gól v sezóně ale nepřidal. V posledních dvou minutách hráli Bruslaři další početní výhodu, kterou podpořili šestým hráčem po odvolání gólmana. Vyrovnat se jim už nepovedlo. Olomouc tak po čtyřech prohrách může slavit vítězství za tři body.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): „Zápas ovlivnila první třetina, kdy jsme dostali dva zbytečné góly. To Olomouc potřebovala. Druhá a třetí třetina nebyla vůbec špatná, avšak ukázalo se, že vedení Olomouce 2:0 bylo pro nás moc. Ve třetí třetině jsme měli tlak a snažili jsme se udělat, co šlo, ale na vyrovnání to bohužel nestačilo.“