Report ze zápasu OLO vs. ORL (6:8)

6:8

(0:3, 4:3, 2:2)

HC Plus Oil Orlová

Olomoucká šestá třída nezačala utkání v dobrém rozpoložení, kombinačně se jim nedařilo a prohrávali souboje o puk. Soupeř z Orlové měl hru více pod svojí kontrolou a domácím prakticky neumožnil se v útočné třetině projevit, natož aby se Kohouti dostali ke střelbě na branku. Hosté vstřelili první branku v 6. minutě, bylo to po skrumáži před brankou, ale až na třetí pokus. Jejím autorem byl Mathias Pokorný. První třetina byla ve znamení větší převahy hostů, kterou nakonec ještě zúročili brankami v 17. a 19. minutě Klaudie Pietraszová a Maxim Gorný. Orlová měla v této třetině drtivou střeleckou převahu, ale domácí brankařka Mariana Weissová jim nedovolila více skórovat a svůj tým mnohokrát podržela. Výsledek první třetiny 0:3 byl přesto pro vývoj celého utkání rozhodující.

Druhou třetinu hosté opět začali lépe, ve 24. minutě skóroval Richard Zapalač. O rychlou odpověď se však po individuální akci postaral Adrian Oláh. Byl z toho první gól domácích. Vzápětí ale hosté hráli přesilovku a Jiří Kusník zavěsil mezi tyče. Orlová měla stále mírnou převahu a ve 28. minutě Maxim Gorný zvýšil na 1:6. Po tomto inkasovaném gólu se domácí trochu vzchopili. Běžela 31. minuta a ideální přihrávka od Tomáše Vymětala našla Adélu Zembolovou a ta nekompromisně zavěsila. Potom ještě během pěti minut dvakrát skóroval Adrian Oláh, bylo to vždy po přihrávce od Rostislava Kasala. Olomouc se těmito góly vrátila do hry. Poté měli domácí ještě několik šancí, ale z nich nic nevytěžili. Stav po 2. třetině tak byl 4:6.

Ve třetí třetině se hosté ještě snažili pojistit si výhru. Jejich sedmý gól padl po samostatné akci a střele Davida Kunčického ve 46. minutě. Během dalších deseti minut se toho na ledě mnoho nedělo, obě mužstva si vytvářela šance, ale v branky je neproměnila. Domácí se opět ukázali v 57. minutě, kdy Adéla Zembolová zpracovala polovysoký pas od Jana Púra a gólem do šibenice dokázala překvapit gólmana hostů. O dvě minuty později se znovu Adéla Zembolová dostala k puku a opět zavěsila. Po této brance byl stav utkání 6:7 a do konce utkání zbývalo stále ještě jeden a půl minuty. Domácí si vzali oddechový čas na poradu. Orlová o svoje vítězství nechtěla přijít a puk se snažila držet ve své moci. V poslední vteřině utkání ještě hosté vstřelili osmý gól. Autorkou byla Klaudie Pietraszová.

Olomoucká 6. třída doma s Orlovou nakonec prohrála 6:8. Domácí podali vcelku uspokojivý výkon, až na špatnou hru v první třetině, kdy toho hosté dokázali náležitě využít, ovládli hru a získali si brankový náskok. Olomouckým hráčům se dařilo lépe až ve druhé části utkání, kdy se hostům dokázali přiblížit až na rozdíl jediného gólu. Nejvíce byli vidět Adrian Oláh a Adéla Zembolová, autoři všech domácích gólů. Mužstvo hostů se však jevilo jako více kompaktnější.