Report ze zápasu SPA vs. OLO (0:3)

HC Sparta Praha

0:3

(0:2, 0:0, 0:1)

Neuběhla ani minuta, a domácí se málem dostali do vedení. V chumlu před Konrádovou brankou Sparťané protlačili puk za brankovou čáru, ale rozhodčí gól neuznali. Kotouč byl totiž do klece dopraven kopnutím. O pár minut později zahrozil ve vlastním oslabení Jan Bambula. Bek Jan Košťálek ztratil po ataku Petra Strapáče puk za vlastní brankou. Ten následně přihrál Bambulovi, který na nic nečekal a vypálil. Brankář Matěj Machovský ale byl na svém místě. V 8. minutě se už ale hráči Olomouce dostali do vedení. Petr Kolouch se dostal do bleskového úniku, a střelou zápěstím poslal Olomouc do vedení. O 80 vteřin později Mora své vedení navýšila na 0:2. Konkrétně Tobiáš Handl, který předvedl své hbité ruce a Machovskému nedal šanci. Ve 13. minutě se k nebezpečnému zakončení dostal sparťanský Robert Říčka. Gólman Branislav Konrád ale snížení stavu nedovolil.

Sparťané se drali do útoku hned od začátku druhé třetiny. Už po pěti vteřinách od startu prostředního dějství se do šance dostal Lukáš Rousek, který to na Konráda zkusil z pravého kruhu. Lapačka slovenského gólmana ale nezklamala. Své brankářské umění předvedl Konrád opět o dvě minuty později. Před olomouckou klecí dostal nabito Andrej Kudrna, který vystřelil na Konráda z bezprostřední blízkosti, ale brankář Hanáků střelu kryl. Ve 25. minutě prověřil Machovského útočník Jan Káňa, ale neúspěšně. Ve 29. minutě se dostal do úniku Jan Knotek, kterého ale za cenu faulu podrazil Tomáš Dvořák. Ve 34. minutě nahrával Lukáš Pech u branky Olomouce jednomu ze spoluhráčů, který ale nezakončil podle představ, a Konrád puk bez problému podržel. O minutu později vystřelil Kudrna z prostoru levého kruhu, ale Konrád střelu zneškodnil hbitou lapačkou.

Ve 43. minutě si Sparťané určitý tlak vytvořili, ale gólové zakončení z toho nebylo. Místo toho Olomoučtí hráli v šesti hráčích, a šli do oslabení. V něm Pražané ze začátku hrozili gólem, ale stav zůstal beze změny. Následující minuty předvedli olomoučtí hokejisté příkladnou obrannou hru, se kterou měli hráči Sparty velké potíže. V 51. minutě pálil od modré Michal Řepík. Konrád ale kotouč odrazil vyrážečkou. Gólman Mory se blýskl i o minutu později. Z levého kruhu na něj vypálil Košťálek, ale Konrád střelu chytil. Dvě a půl minuty před koncem zpečetil výhru Olomouce Michal Kunc, který trefil prázdnou branku a zvýšil na 0:3.