Report ze zápasu PRE vs. OLO (1:4)

HC ZUBR Přerov

1:4

(0:2, 1:0, 0:2 - N 0:0 - 0:1)

Poslední lednový víkend pokračovala skupina o 13. – 24. místo extraligy juniorů svým 15. kolem. V něm Olomouc zavítala za svým rivalem do nedalekého Přerova. První měření sil těchto soků v letošní sezóně proběhlo v prosinci v plecharéně a Hanákům se podařilo vytěžit vítězství 2:1. Řečí čísel se Kohouti aktuálně nachází na 8. příčce tabulky se ziskem 52. bodů, Přerov je pak s 42 body 11.

Skóre utkání otevřel už po 28 vteřinách hry Daniel Ministr. A o pár minut se Olomouc radovala znova. Josef Podlaha nabil Tobiáši Handlovi, který dokázal využít přesilovou hru svého týmu. Do konce první třetiny už diváci v přerovské Meo aréně branku neviděli, ačkoli domácí měli výhodou dvou přesilových her.

Vyloučením začala také druhá třetina, vrátka na trestné lavici se však tentokrát otevírala na obou stranách. O pár vteřin později se provinil další z přerovských hráčů, takže Kohouti měli výhodu přesilové hry. Scénář z první třetiny se však neopakoval a tahle i následující počerní výhoda zůstala nevyužita.

Skóre se ale přece jen ve druhém dějství měnilo. Ve 34. minutě se k puku dostal přerovský Martin Borot a přesným zásahem snížil ztrátu svého týmu na jeden gól.

Další změna stavu utkání přišla až v poslední desetiminutovce třetí třetiny. Nejprve si Kohouti zásluhou Michala Matiaška vzali zpět svůj dvoubrankový náskok a o necelé tři minuty později zvyšoval dokonce na 1:4 Matúš Hlaváč.

Olomouc si z Přerova odvezla také bod navíc, který ji v samostatných nájezdech vystřelil autor úvodního gólu zápasu Daniel Ministr.