Report ze zápasu ZLN vs. OLO (1:4)

PSG Berani Zlín

1:4

(0:3, 0:0, 1:1)

Hned v úvodu utkání musel Branislav Konrád řešit přečíslení zlínských. Jan Dufek nebezpečně pálil z pravého kruhu, Konrád kotouč vyrazil před sebe, ale dorážející Köhler taktéž na brankáře Kohoutů nevyzrál. Ani ne po minutě se Hanáci dostali do vedení! Šikovnou práci odvedl za Kašíkovou bránou Jan Bambula, jenž nabil Vilému Burianovi na levý kruh. Zkušený forvard hostů dokázal zlínského brankáře překonat střelou pod lapačku. Hned vzápětí využili svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka přesilovku. Jan Knotek na levé straně útočného pásma prostrčil Jakubu Navrátilovi, který svou individuální akci dotáhl do úspěšného konce. V 7. minutě měli hosté ideální možnost k navýšení svého trháku, Rostislav Olesz však na pohotového Kašíka nevyzrál. Domácí brankář si připsal skvělý zákrok pravým betonem.

Celek z Hané byl při chuti. Na konci 9. minuty ujel na pravé straně Tomáš Gřeš, který se díky svému rychlému bruslení dostal na pravý kruh. Vyjetého Kašíka ale překonat nedokázal. Aktivní první třetina pokračovala. Také Zlín si vytvořil několik zajímavých střeleckých pozic, jenže Konrád byl připraven. Následně hráli Kohouti přesilovku po vyloučení Jakuba Šlahaře, branku ale tentokrát vsítit nedokázali. Těsně po jejím skončení bylo v táboře Hanáků ještě veseleji. Jan Švrček poslal na útočnou modrou čáru touš Bambulovi, jenž si ještě fantasticky všiml úplně osamoceného Vojtěcha Tomečka. Útočník s číslem 18 na dresu si připsal další branku hostů. V úplném závěru první třetiny hrál početní výhodu také Zlín. Branislav Konrád si se sérií ran domácích ale dokázal poradit. Hanákům se první perioda povedla dokonale, do kabin se totiž šlo za stavu 3:0 pro hosty.

Ve druhé třetině poprvé zahrozili domácí. Sérii střel Jiřího Ondráčka a Tomáše Fořta ale Branislav Konrád pokryl. Berani se pochopitelně opticky více tlačili do koncovky, ale často naráželi na zeď jménem Konrád. Po pěti odehraných minutách z druhé části napřáhl od modré čáry Tomáš Valenta, ale Libor Kašík s vypětím všech sil vyrazil touš nad sebe. Posléze si musel Jan Švrček odpykat dvouminutový trest, ale Hanáci své oslabení přežili bez úhony. Jediná střela zlínských mířila mimo tři tyče, Daniel Gazda svou dělovku z vrcholu kruhu nenasměroval správně.

V polovině základní hrací doby se připomněla velice aktivní čtvrtá lajna Kohoutů. Vilém Burian svou druhou branku v utkání nevstřelil, neboť Libor Kašík zacvakl betony včas proti jeho přízemní střele. Z útrob zlínského stadionu se poté začal ozývat ojedinělý pískot, celek z Hané totiž měl hru pevně pod kontrolou. Zlín se ale nechtěl vzdát a ve 33. minutě vybojoval faul. Hned v úvodu jeho přesilovky se znovu musel činit Konrád, jenž dokázal pokrýt veškerý prostor ve spodní části brány. Přesilovka Beranů ale záhy díky útočné aktivitě olomouckého týmu skončila. Těsně po návratu vyloučeného Ondruška hosté znovu zahrozili přečíslením, Kašík ale čtvrtou branku nepustil. Ševci se z obranných pozic nevymanili, protože vzápětí zkoušel zlínského gólmana překvapit z otočky Rutar. Druhá třetina gól nenabídla, Hanáky to však mrzet nemuselo. Stále totiž platil jejich náskok 3:0, který si vybojovali v průběhu prvního dějství.

Po necelé minutě třetí třetiny zkoušel z pravého kruhu překvapit David Nosek. Branislav Konrád střelu zkušeného beka zastavil bez větších problémů. Kohouti i nadále dobře bruslili a v žádném případě nepolevili. Ve 46. minutě Zlín z nenápadné akce snížil. Nepřesnou rozehrávku hostů vystihl Pavel Sedláček, jenž pohotovou střelou k bližší tyči poprvé překonal Konráda. O necelou minutu později si vybruslil do útočné pozice obránce Tomáš Valenta, jenže uklidňující gól nepřidal. V závěru 49. minuty nebezpečně střílel Pavel Kubiš, ale Branislav Konrád opět odolal. Celkem záživný hokej pokračoval také v dalších minutách, přestože se Kohouti dle očekávání mnohem více zatáhli.

Z poctivé defenzívy hosté vyráželi do rychlých protiútoků. Jeden takový neproměnil Vilém Burian, kterého Kašík vychytal vyrážečkou. Přesně osm minut před třetí sirénou inkasoval dvouminutový trest domácí Pavel Kubiš. Olomouc si vytvořila velkou šanci hned v úvodu, ale téměř překonaný Kašík ještě na poslední chvíli zasáhl lapačkou. Další palebnou možnost měl na pravém kruhu Jakub Navrátil, ale i tentokrát byl zlínský brankář úspěšnější. Po konci přesilové hry ještě využil svého dobrého bruslení Lukáš Nahodil, jenž ale nedokázal zasunout puk za pravý beton Kašíka.

Zlín se v závěrečné pětiminutovce osmělil a předvedl velice povedené střídání. Konrád ale veškerému tlaku domácích dokázal odolat. Komplikací pro družinu v bílých dresech bylo vyloučení Vojtěcha Tomečka za sekání, které přišlo 4 minuty před koncem třetí periody. O minutu později byl poslán na trestnou lavici i domácí Sedláček, takže se chvíli hrálo ve čtyřech. Hanáci si poslední střídání pohlídali a navíc ještě počtvrté udeřili. Rostislav Olesz napodruhé dokázal dostat puk do branky a zpečetil tak konečný výsledek 1:4.

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): Z výsledku zápasu jsme zklamaní. Nemyslím si, že soupeř byl lepší. Hráli jsme aktivně a byla tam z naší strany snaha. Hodně nás poznamenal tříbrankový náskok soupeře. Dostali jsme tři laciné branky, nicméně jsme stále doufali, že se dá s utkáním ještě něco dělat. Přesilové hry nám nepomohly, ale po herní stránce nemůžu našim hráčům nic vytknout.