Report ze zápasu OLO vs. SUM (2:7)

2:7

(1:2, 1:1, 0:4 - N 0:0 - 1:0)

Draci Šumperk

I přestože jel Šumperk na led Olomouce s vědomím, že předchozí dvě vzájemná utkání vyhrál a v tabulce drží nad soupeřem dvanáctibodový náskok, utkání od začátku jasného favorita nemělo, neboť předchozí zápasy nabízely vyrovnanou bitvu, kterou rozhodovala jedna či dvě branky.

Na začátku zápasu se ovšem zdálo, že statistika vítězství hovoří za vše, první minuty patřily jasně hostům. Už ve třetí minutě Janech dostával puk před prázdnou branku, ale z první nedokázal zamířit přesně. O chvíli později ale přišla přesilová hra Mladých Draků a s ní i první branka. Jiří Fibigr nabídl puk na střelu mezi kruhy Jiřímu Kouteckému, který sice zamířil mimo tři tyče, ale od brusle domácího hráče se kotouč odrazil za záda Hořejšího. Jen o minutu později navíc Šumperk odskočil Kohoutům na rozdíl dvou branek, když Matěj Burda z levého kruhu zamířil na bližší tyč.

Domácí trenér Fiala si poté svolal oddechový čas, aby své svěřence trochu ukáznil, ačkoliv ještě krátký čas trvalo, než se Kohouti ze zimního spánku probrali. Během této chvilky mohli Draci odskočit ještě více, když Haas hledal na druhé tyči Burdu, ale ten nedosáhl na puk. Pak už přišla dvanáctá minuta a kontaktní branka Olomouce. Holcman se prezentoval dokonale vyměřenou střelou, kterou Ryšavý fantasticky vyrazil ramenem, ovšem jen k najíždějícímu Jiřímu Macháčovi, který puk uklidil do sítě.

Nechybělo mnoho a jen o tři minuty později mohlo být vyrovnaná. Nahozený kotouč se odrazil o zadní mantinel k Fasnerovi, který ho poslepu poslal na druhou tyč přesně na hůl Havlovi, ale ten přehodil spolu s přesunujícím se hostujícím brankářem i jeho svatyni. V závěru třetiny pak Olomouc začala soupeře přehrávat a přišla z toho obrovská šance Rudy, který střílel do odkryté branky, ale Ryšavý se bleskurychle přesunul a sebral mu gól z hokejky.

Ani přestávka nic nezměnila na rozložení sil a Kohouti měli ze hry stále více. To vyústilo ve 24. minutě v samostatný únik Matyáše Fasnera, který zakončil střelou po ledě a vyrovnal na 2:2. S domácími dál hrály také mantinely, po Havlově střele se puk odrazil o zadní plexisklo opět před odkrytou branku ke Stratilovi, ale ten nedokázala skákavý kotouč zkrotit.

Mladí Draci se mohli do vedení vrátit jen o minut později, když šli Burda s Šuchou proti jedinému obránci, jejich akci ale zastavila nepřesná přihrávka. Poté už si mohli také Olomoučtí vyzkoušet přesilovou hru, ve které nebezpečně pálil Spurný a Ryšavý vyrazil puk těsně mimo dosah Macháče. V téže početní výhodě domácích ale také přišla chyba, která málem znamenala brejk nejproduktivnějšího hráče Šumperku, Jana Kučery, nakonec z celé akce ale vzešla střela Fibigra, kterou dokázal zastavit Hořejší.

Šucha byl ve 33. minutě úspěšnější a po přihrávce Burdy šel sám na brankáře. Tváří v tvář maskovanému muži ovšem přestřelil branku, a tak se skóre měnilo až o další tři minuty později, když Šumperku vrátil vedení Filip Diviš. V závěru prostřední části pak hráli Mladí Draci ještě další přesilovku, ve které si připsali několik pohledných akcí, ale domácí brankář dokázal všechny pokusy zlikvidovat.

Do třetí části ovšem měli hosté bleskový nástup a už po dvaceti vteřinách rozebrali obranu domácích tak, že Patrik Janech mohl dorážet do odkryté branky. O chvíli později navíc fauloval Fasner a tak se Olomouc připravila o cenné dvě minuty na odpověď. Šanci na snížení měli až po skončení trestu, když se Havlova střela odrazila o brusle bránícího hráče právě na Fasnera, který si kotouč zpracoval, ale než stihl vystřelit do odkryté branky, sjel mu opět z hokejky.

O minutu a půl později přišel trest. Jan Kučera zachytil rozehrávku a natlačil se s pukem před branku, odkud zasunul puk pod betonem Hořejšího do sítě. O pět minut později naděje domácího týmu definitivně utnul Kristián Šucha, jehož střelu Hořejší vyrazil jen nad sebe a puk vysokým obloučkem zaplul přesně do branky. Kosmetickou úpravu výsledku přidal v 57. minutě při přesilové hře Jiří Fibigr.

Prodloužení začali lépe Mladí Draci, kteří domácí dlouho nepouštěli do šance. Až v samotném závěru, kdy hráli Kohouti přesilovou hru, dokázali Ryšavému pořádně zavařit v brankovišti, ale branky nedosáhli. Rozhodnout museli až v samostatných nájezdech, kde byl jediným úspěšným exekutorem Adam Spurný, jenž zakončil kličku do bekhendu střelou pod horní tyč.