Report ze zápasu SPA vs. OLO (6:1)

HC Sparta Praha

6:1

(4:1, 1:0, 1:0)

Hanáci do utkání nevstoupili dobře. Už v čase 2:55 se prosadil Andrej Fábry, jenž tak už po čtyřech vteřinách využil první přesilovku domácích v utkání. V páté minutě se skóre měnilo znovu, když skvělou kombinaci Sparty zužitkoval Bogdan Stepančuk. Zanedlouho si úvodní přesilovku zahrála také Mora. Hanáci svého soupeře zamkli v obranném pásmu, na konci kombinace stál Marek Matašovský, jenž vstřelil kontaktní gól.

Za necelé dvě minuty však domácí opět vedli o dvě branky. Sebastian Höll se nejlépe zorientoval v závaru před olomouckou klecí a ležící kotouč pohotově dorazil za Nowakova záda. Kohouti se snažili s hráči z hlavního města držet krok, avšak přesto to byla Sparta, která se radovala z další vstřelené branky. Michal Vitouch našel skvělou přihrávkou Petra Hausera, jenž se nemýlil.

Úvod druhé části hry se nesl v podobném duchu jako začátek první třetiny. Olomouc se opět nechala zbytečně vyloučit, čehož po pár vteřinách využil David Senčák, který tečoval nahozený kotouč Ondřeje Hrabíka od modré přesně mezi betony Nowaka. Hned nato si Hanáci zahráli dvě přesilovky, byli to ale domácí, kdo se držel na kotouči. Poté se Mora musela znovu bránit. Jeden z hráčů Sparty se dostal k dorážce puku do téměř odkryté klece, Nowak však natáhl ruku a velkolepým zákrokem tento pokus zneškodnil.

Na začátku třetího dějství si Olomouc zahrála opět v početní výhodě, ohrožení pražské klece se však nekonalo. V 47. minutě vystihl Martin Vašíček nepovedenou rozehrávku Kohoutů, najel si za bránu, odkud našel připraveného Lukáše Nováka, jenž nenápadnou střelou k tyči navýšil vedení Sparty. Na druhé straně zahrozil Belan, avšak Liemann předvedl skvělý zákrok. Zanedlouho si Olomouc vytvořila další zajímavou příležitost, domácí gólman byl ale plně koncentrovaný, a tak další inkasovanou branku nedovolil.

V posledních minutách rozhodčí udělili ještě mnoho trestů na obou stranách, žádný z hráčů však nepálil ostrými. Poslední minutu odehrála Sparta pod velkým tlakem Hanáků, Liemann neudržel tvrdý projektil od modré, jako první u puku však byla obrana Sparty, která kotouč uklidila do bezpečí. Tři body tak po zásluze zůstávají v Praze, Olomouc jede domů s prázdnou.