Report ze zápasu VSE vs. OLO (8:1)

VHK Vsetín

8:1

(3:0, 2:0, 3:1)

Úspěšnější vstup do utkání zažili hokejisté Vsetína, když hned ve druhé minutě trefil vedoucí branku svého týmu Adam Hořanský. Vsetínští byli nadále aktivnějším týmem a už ve třetí minutě mohli své vedení navýšit, brankář Olomouce se ale tentokrát nachytat nenechal.

Olomouc měla zanedlouho možnost srovnat stav, když rozhodčí poslal Vsetín do čtyř. Ten se ale dobře bránil a přesilovku tak ustál. Naopak, sami vsetínští hokejisté měli možnost skóre navýšit, a to když Žabčík ihned po svém návratu z trestné lavice nastřelil břevno olomoucké branky.

Olomouc se jen těžko prokousávala z vlastního obranného pásma a Vsetín nebyl daleko od svého druhého gólu. Těsně před polovinou první třetiny měli ale vsetínští namále, když se téměř sami před vsetínským gólmanem octli hned tři hráči Olomouce. Nedáš-dostaneš. Toto heslo se uplatnilo jen chvilku po olomoucké akci, kdy vedení Vsetína navýšil z bezprostřední blízkosti olomoucké svatyně Ondřej Tydlačka.

Netrvalo dlouho a puk šikovně zasunul mezi tyčku a brankářův beton Ondřej Grygar a zvýšil stav utkání už na 3:0 pro domácí. Vsetín stále tlačil a dožadoval se dalšího gólu. Ke konci první třetiny se ale šikovně osamostatnil olomoucký Tomáš Šoustal a hosté tak nebyli daleko od své první branky. Ta ale nepadla a první třetina tak vyzněla jednoznačně ve prospěch Vsetína.

Do druhé třetiny vstoupily oba týmy opatrně a ani jeden z nich se nedostával k větším šancím. Změnit to mohli vsetínští ve třetí minutě, nabízenou přesilovou hru ale nevyužili a vlastními chybami se tak připravili o šanci pojistit si vedení.

To, co Vsetín nezvládl v přesilovce, si vynahradil po zkompletování olomoucké pětky. Po skrumáži před olomouckou svatyní nebylo do dalšího gólu daleko. Ani tvrdá střela Hajdy od modré na stavu ale nic nezměnila. Olomoučtí sice ve druhé třetině postupně ožívali, do větších šancí se ale dostávali jen zřídka a Vsetín pokračoval ve hře nastolené v první třetině.

Hosté dostali šanci napravit si reputaci při přesilové hře. Ta se jim ale vůbec nepovedla a po hrubé chybě hostující obrany vstřelil ve vlastním oslabení svůj druhý gól Adam Hořanský. Chvilku poté se vyznamenal Grygar, když svým zákrokem zabránil téměř jistému gólu olomouckých.

Po chvíli se ale síť po tvrdé střele Kuchaříka rozvlnila na opačné straně, a to už po páté. Pátý gól domácích byl už ale pro Olomouc příliš a na řadu přišlo střídání gólmanů. Olomouc se snažila alespoň o kosmetickou úpravu skóre, brankář Gottwald byl ale neprůstřelný.

Třetí třetinu utkání otevřel šestým gólem domácích Ondřej Tydlačka. Ten samý hráč o dvě minuty později vstřelil i sedmou branku Vsetína, a dokonal tak svůj hattrick. Vsetín byl ale i přes sedm branek stále při chuti a hra nasvědčovala tomu, že touží přidat další.

Nabídku navýšit skóre dostali vsetínští zanedlouho, když byl olomoucký Alex Rašner po zásluze odměněn pěti minutami na trestné lavici. Domácí ale tuto nabídku nevyužili a další gól do olomoucké svatyně tak ani přes šance nepřidali. Toho ale nemuseli litovat. Osmý gól Vsetína vstřelil tři minuty před koncem utkání Zbyněk Žabčík, když se jeho rána se štěstím odrazila od břevna za záda olomouckého brankáře.

Gólovou tečku za zápasem udělal dvě minuty před závěrečnou sirénou David Nesvadba, který tak zajistil Olomouci jedinou, čestnou branku. Starší dorostenci Vsetína tak rozstříleli Olomouc 8:1.

Jiří Weintritt (VHK Vsetína): V prvním zápase sezony se nám zranil Hořanský a v utkání proti Olomouci měl restart, přinesl čerstvý vítr, agresivitu, dobrý pohyb a mužstvo se přidalo a spolu se skvělým golmanem Gottwaldem se propracovali k jednoznačenému vítězství. Jsem rád, že jsme byli hodně produktivní. V sobotu nás čeká těžká práce v Třinci, ale nechtěli bychom odjet s prázdnou.