Report ze zápasu OLO vs. VIT (1:2)

(0:0, 1:0, 0:2)

HC Vítkovice Ridera

Utkání mezi staršími dorostenci Olomouce a Vítkovicemi se postupem času stupňovalo. První třetina byla z obou stran velice opatrná, ani jeden z brankářů neměl příliš mnoho práce. O něco aktivnější však byli domácí Kohouti, ovšem ani jednou se jim nepodařilo gólmana hostů Šimečka zaskočit.

Do druhé periody tak nastoupily oba celky bez branek na svém kontě, svěřenci trenéra Jana Tomajka však dále pokračovali v nastoleném trendu z první třetiny. Během prvních třech minut mohli poslat puk do vítkovické klece Zabloudil a po něm Malý, ani v jednom případě se však Šimečka pokořit nepovedlo.

Mora dál stupňovala svůj tlak, jenže gól stále ne a ne padnout. Machálek ani za chvíli Štefka se střelecky neprosadili, následně si Olomoučtí vylámali na Šimečkovi zuby i po závaru ve vítkovickém brankovišti. Když se ale utkání přehouplo do své druhé poloviny, staršímu dorostu Olomouce se konečně podařilo prolomit střelecké trápení. Po pokusu Baiera se kotouč odrazil na hokejku Dominika Hajšmana, který s chladnou hlavou zavěsil bekhendovou střelou pod víko hostující klece.

V úvodních minutách třetí dvacetiminutovky mohli Kohouti navýšit své hubené vedení, bez jedenácti vteřin totiž hráli čtyři minuty v kuse v početní výhodě, branku však nedali. Následně byli vyloučeni Jeklič a Malý, Vítkovicím se tak rázem naskytla možnost přesilové hry pět na tři. Tu sice Ostravané nevyužili, klasická přesilovka pěti proti čtyřem už však z hostující strany byla úspěšná. Dělovka Petra Šendery od modré čáry se zastavila až v síti olomoucké klece. Bylo tedy vyrovnáno.

I nadále se však hrálo vyrovnaně. Zlom utkání přišel, když se ve středním pásmu nechal poměrně zbytečně vyloučit domácí kapitán Štefka. Vítkovicím stačilo na využití přesilové hry pouhých sedmnáct vteřin. Před Šoustalem dokázal Ďurkáčovo nahození usměrnit do branky Josef Danielčák.

Domácí se snažili v posledních minutách zápasu alespoň o srovnání, jenže ani hra v šesti jim k tomu nepomohla. Starší dorostenci Olomouce tak ztratili slibně rozehrané utkání, tři body braly Vítkovice.

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): Zřejmě jsme strávili více času na kotouči i v pásmu Vítkovic. Na to se však nehraje, hraje se na góly. Nebyli jsme tak produktivní jako Vítkovice, hlavně co se týká přesilovek. Nedokázali jsme vůbec dostat puk na branku, puky nám nechodily rychle. Zdálo se mi, že ke konci utkání hráli hráči úplně něco jiného, než na co jsou zvyklí. Ztratili jsme taky kvůli naší nedisciplinovanosti na konci. Oba fauly, za které jsme pykali, byly naprosto zbytečné. V posledních minutách to byla z naší strany spíše taková křeč. Nedá se nic dělat, doufám, že to bude další zápas lepší.