Report ze zápasu OLO vs. ZLN (3:1)

3:1

(1:0, 2:0, 0:1)

PSG Berani Zlín

Starší dorostenci Olomouce měli výborný vstup do utkání, když se už po necelých dvou minutách radovali domácí hokejisté z první vstřelené branky. Hajšman našel krásným pasem za obranou najetého Matise Jekliče, jenž v samostatném úniku zachoval chladnou hlavu a blafákem překonal Odoložilíka.

Následně si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru a v početní převaze Zlína se dostal do útoku z pravé strany Hajšman, který se pokoušel nacpat před Odložilíka, ale na brankáře hostí si nakonec, se svým zakončením do horních pater brány, nepřišel. Po první třetině tedy odcházeli domácí hokejisté do šaten za jednobrankového vedení.

Ihned zkraje druhé periody měli olomoučtí dorostenci k dispozici přesilovou hru, v jejímž závěru se odhodlal k nenápadné střele Hajšman, ale jeho pokus pouze orazítkoval tyč zlínské klece. Zlínští hokejisté sice měli v průběhu utkání k dispozici několik přesilových her, ale byli to nakonec domácí, kdo se radoval z další vstřelené branky, protože se Machálek a Štefka dostali do úniku dvou na jednoho, kde nakonec druhou branku Olomouce vstřelil právě Jan Štefka.

Neuplynuly ani dvě minuty a Mora se radovala potřetí. Chybu zlínské obrany využili Hajšman a Jeklič, kteří ujížděli zcela sami na Odložilíka, kterého si perfektně vykombinovali a do prázdné klece nakonec uklidil kotouč Dominik Hajšman. Po třetím inkasovaném gólu však zlínští hokejisté přidali a snažili se vstřelit kontaktní branku, ale bohužel pro hostující celek se po druhé třetině odcházelo do šaten za stavu 3:0 pro Olomouc.

Co se však nepodařilo v závěru druhé třetiny, tak to se povedlo ihned na začátku té třetí. Nejdříve však ještě, v nabídnuté dvojnásobné přesilovce, spálil obrovskou šanci Dlabaja, jenž dostal přihrávku před zcela prázdnou klec, ale zlínský útočník vůbec nedokázal trefit puk. O minutu později se už hosté dokázali prosadit, protože Filip Stiksa dostal příliš prostoru na levé straně útočného pásma, odkud se mu nakonec podařilo trefit přesně levý horní růžek olomoucké brány.

Zlín byl ihned po vstřelení první branky velice blízko k další trefě, protože se Tomešek trochu šťastně ocitl sám před Šoustalem, na kterého však se svou kličkou nedokázal vyzrát. Zlínští hokejisté byli ve třetí třetině nadále lepším celkem, protože se dostávali do brankových příležitostí, ale bohužel pro hostující tým se už ani jedna z jejich šancí neujala. Závěr utkání nakonec ještě zpestřila boxerská vložka, když se do sebe pustili Štefka a Tomešek.

Starší dorostenci Olomouce tedy nakonec porazili Zlín 3:1, a zakončili tak vítězně sérii čtyř přípravných utkání na domácím ledě.