Report ze zápasu OLO vs. ZLN (4:2)

4:2

(1:1, 2:0, 1:1)

PSG Berani Zlín

V předzápasovém programu se mohli fanoušci rozloučit s bývalým kapitánem Martinem Vyrůbalíkem. Dlouholetá opora zadních řad Hanáků se nejprve podepisovala příznivcům, načež za potlesku ve stoje převzala dárkový koš, a to společně s dresem s číslem 595 na zádech, jenž reprezentuje počet utkání v dresu s kohoutem na prsou.

Samotné utkání začalo pro olomoucké hráče fantasticky. Hned v prvním střídání zaznamenali branku a ujali se vedení už po dvaadvaceti sekundách. Opět v tom měl prsty David Krejčí, který ale roli snajpra tentokrát vyměnil za nahrávače. Poté, co povyjel od mantinelu v rohu kluziště, kotouč přehodil nádhernou žabkou Lukáši Kucserovi, který vymetl horní růžek Hufovy branky. Další velká šance na sebe nenechala dlouho čekat. Tomáš Mikúš v dresu soupeře napálil z pravé strany černou pryž do tyčky. Ani následná individuální akce Antonína Honejska neskončila gólem. Po polovině první části ovšem Krejčí podklouzl ve středním pásmu, načež se kotouč se dostal k Martinu Novotnému, který tvrdou střelou z kruhu vymetl šibenici. A to bylo z první části vše.

I druhá třetina čítala jednu rychlou branku. Tentokrát ale až po necelých čtyřech minutách. Dalibor Řezníček pálil od modré čáry k tyči, a prosadil se tak proti svému bývalému klubu. Chvíli poté si domácí vyzkoušeli i hru v přesilové hře, kterou ale nezužitkovali. Po tom, co se utkání překlopilo do své druhé poloviny, bouřila plecharéna potřetí. Do dvoubrankového vedení poslal svůj tým Jan Knotek poté, co zužitkoval skvělou přihrávku od Viléma Buriana zpoza branky a zakončil zápěstím. Následně se hrálo ve čtyřech na obou stranách, Jan Káňa a Tomáš Žižka byli vyloučeni za hrubost. Zlín zahrozil dvě minuty před koncem prostřední dvacetiminutovky, kdy Radek Veselý napálil tyčku. To se o malou chvíli později povedlo i Janu Bambulovi.

Jako by to byl už trend, i v poslední části hry diváci sledovali brzký domácí gól. Jiří Ondrušek vypálil dělovkou do branky puk, který mu bekhendem naservíroval David Krejčí, jenž tak zaznamenal druhou asistenci. Chvíli poté střílel z pravé strany nebezpečně Tomáš Mikúš, ale jeho šanci zlikvidoval pozorný Jakub Sedláček. Berani se ve třetí třetině ale přeci jen dočkali. Jan Knotek byl vykázán na trestnou lavici, kde však pobyl jen osmnáct sekund. Peter Trška, nejproduktivnější obránce týmu, zkusil tvrdou ránou od modré prodrat puk až do branky. A to se mu povedlo. Sedláčkovi totiž clonili dva hráči skóre se změnilo na 4:2. Tímto výsledkem zápas i skončil. Čtyřzápasový domácí maraton tak Hanáci zakončují s celkovým ziskem osmi bodů.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Byl to těžký zápas. Každá pětka hrála v úvodu dobře, ale poté jsme trošku odešli. Musím pochválit Kubu Sedláčka, který výborně chytal po celé utkání. Utkání asi rozhodl náš druhý gól, který nás trochu uklidnil a poté jsme to měli v rámci možností pod kontrolou. Nicméně to bylo strašně těžké utkání, takže si zisku tří bodů nesmírně vážíme.“