Report ze zápasu OLO vs. HKM (0:2)

0:2

(0:1, 0:0, 0:1)

Mountfield HK

Do úvodu utkání vstoupily oba dva týmy aktivně. Po několika střeleckých pokusech na obou stranách si hosté zahráli přesilovku, ale nevyužili ji. V polovině prvního dějství prověřil hostujícího brankáře Marka Mazance útočník Zbyněk Irgl, který se pokusil zakončit mezi betony. Královehradecký gólman je stihl včas sklapnout k sobě. Byli to ale hráči Hradce Králové, kteří se radovali z první branky v duelu. O půl minuty později se útočník Daniel Rákos dostal do samostatného úniku a bekhendem zakončil mezi betony gólmana Konráda. Asistenci si připsal i bývalý olomoucký útočník Aleš Jergl. Ten navíc o tři minuty později opět servíroval puk Rákosovi, ale brankář Konrád se dokázal bleskurychle přesunout. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 0:1 i přesto, že Olomoučtí byli střelecky aktivnější.

Ve 25. minutě zůstal po střetu s hostujícím hráčem ležet na ledě útočník David Ostřížek. Devětadvacetiletý forvard následně, za pomoci kustodů, zamířil do kabin. V polovině utkání se před Konrádovou klecí objevil s pukem královehradecký útočník Matěj Chalupa. Domácí brankář se ale v nastoleném zmatku dokázal zorientovat, a kotouč našel. Po přerušení hry následovala mezi hráči menší strkanice, která se ale obešla bez trestů. V jednatřicáté minutě se hostující americký útočník s českými kořeny Kevin Klíma dostal do velké šance, když se protlačil až před Konráda. Pod tlakem dojíždějícího beka domácích najel až do gólmana, který nejdříve zůstal ležet, ale po chvíli se vše ukázalo být v pořádku, a dvaatřicetiletý Konrád tak mohl v zápase pokračovat. Pět minut před koncem druhé třetiny to bekhendem zkusil útočník Zbyněk Irgl, ale Mazanec byl proti.

Ve 48. minutě našel Koukal volného Zámorského, který otestoval reflexy brankáře Konráda. Slovenský gólman ale situaci zvládl. V 55.minutě se na druhé straně dostal do slibné šance útočník Lukáš Klimek, ale brankář Mazanec stihl včas zareagovat. Pět a půl minuty před koncem navyšoval vedení Hradce Králové útočník Radovan Pavlík, který tak upravil skóre na konečných 0:2.

Jan Tomajko (HC Olomouc): V útoku jsme aktuálně trochu jaloví. Zase se to potvrdilo. Musíme s tím bojovat a jít do dalšího zápasu. Nedá se nic dělat. V zápasech musíme častěji střílet. Myslím si, že to je cesta k tomu, abychom byli produktivnější. David Ostřížek má nějaké zranění na noze, těžko říct, jestli v neděli bude. Strapáč má svalové zranění, tam také uvidíme. Den před zápasem to ještě nebylo.