Report ze zápasu LIT vs. OLO (3:4)

HC Verva Litvínov

3:4

(0:0, 1:1, 2:3)

Neuběhla ještě ani minuta utkání a Hanáci už hráli ve čtyřech. Na trestnou lavici se za vysokou hůl poroučel kapitán Martin Vyrůbalík. Toto oslabení se ještě vystupňovalo, jelikož za vyhození kotouče mimo hřiště následoval svého spoluhráče Lukáš Nahodil. Domácí sice této velké příležitosti nevyužili, nicméně jejich tlak se poté přenesl i do celkové aktivity v první třetině. Kohouty ovšem držel Branislav Konrád, jenž se předvedl zejména proti střele litvínovského Válka. Olomoučtí sice také měli několik šancí, ale ani Zbyněk Irgl, který nabídku Petra Koloucha poslal jen vedle Janusovy branky, ani David Škůrek, jehož střela skončila v náručí domácího gólmana, nedokázali otevřít skóre. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Druhá dvacetiminutovka začala střelou Vojtěcha Tomečka, kterou ovšem Janus pokryl. Na druhé straně se pokoušeli vyzrát na Konráda útočníci Myšák s Gerhátem, ale taktéž neuspěli. Hra se poté nesla ve znamení mnoha nepřesností. V polovině prostřední třetiny se před Janusem vytvořila skrumáž, nicméně gól se Olomouckým vsítit nepodařilo. Bezbrankový stav vydržel až do 36. minuty, kdy se po Hanzlově přihrávce prosadil Jan Myšák. Domácí se však neradovali dlouho, jelikož po necelé minutě vstřelil vyrovnávající trefu Rostislav Olesz! Do třetí části tak oba týmy vstupovaly za stavu 1:1.

V poslední periodě Hanáci pořádně promazali gólostroj, který jako by se jim v minulých zápasech zadřel! Nejdříve využili přesilovku zásluhou Lukáše Nahodila, jenž dorazil Škůrkovu střelu od modré čáry. Poté šel na trestnou lavici Jaroměřský, nicméně místo toho, aby domácí svoji přesilovou hru využili, dostali další branku, a to z hole Lukáše Klimka, který využil skvělé průnikové přihrávky Zbyňka Irgla. Ten se za nedlouho změnil z nahrávače ve střelce, když ranou z mezikruží zvýšil již na 1:4! Domácí sice dokázali zásluhou Karla Kubáta a Martina Hanzla utkání zdramatizovat, nicméně na veledůležité výhře Kohoutů již nic nezměnili. Olomoučtí tak dokázali konečně po pěti zápasech naplno bodovat, a to po vítězství 3:4.

Jiří Šlégr (HC Verva Litvínov): „Ve třetí třetině jsme se sesypali. Inkasovali jsme branku v přesilové hře, to je známka toho, že nám to nejde celou sezonu, i když na nich pracujeme. Je složité dohánět stav 1:4 ve třetí třetině."