Report ze zápasu OLO vs. SUM (3:2)

3:2

(0:1, 1:1, 2:0 )

Draci Šumperk

Hanáci se v začátku utkání pustili do soupeře se vší razancí. Předvedli tři krásné akce, ale ani přesilovka 5 na 3 v 7. minutě jim ke vstřelení branky nepomohla. V 15. minutě dostalo mužstvo Olomouce dvou minutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Oslabení domácí přečkali, ale po dvou vteřinách, co již hráli v plném počtu, inkasovali. Po vyraženém puku od domácího brankáře se šťastným střelcem stal Pluskal (Mácha), takže Šumperk šel do šatny s jednogólovým vedením.

Druhá třetina se nesla v duchu vyrovnanosti s mnoha akcemi na obou stranách. Domácí ve 24. minutě dali sice až na třetí pokus vyrovnávací branku. Tu si připsal Neoral. Bylo srovnáno na 1:1. Hosté šli do vedení opět ve 32. minutě. Šumperský Souček přihrál Seidenglanzovi a ten skákavou střelou ze střední vzdálenosti vsítil gól. Hosté tedy opět vedli o branku. V závěru druhé třetiny hráli hosté přesilovku 5 na 3, ale Olomouc se dokázala ubránit. Navíc v tomto oslabení měli Kohouti šanci vyrovnat po samostatné akci. Před závěrečnou třetinou byl stav 1:2 a konečný výsledek utkání byl stále otevřen.

Domácí šli do třetí třetiny s odhodláním o zvrat utkání. Kohoutům to soupeř chvílemi umožňoval. V této třetině byli vyloučení převážně hosté. Olomouc ale i přes velkou snahu nedokázala početní výhodu využít ke vstřelení branky. To se domácím podařilo až v 53. minutě, kdy hráli v početní převaze 5 na 3 (před tím si Kohouti vzali oddechový čas na poradu) a Šulgan (Galvas) vstřelil vyrovnávací gól. To nebylo ještě vše. O 34 vteřin později Kohouti využili zbývající přesilovku 5 na 4 a Pastrnek střílí vítězný gól utkání, opět přihrával Galvas. Hosté se nevzdali a snažili se často atakovat olomouckou branku. Domácí svoji svatyni již uhájili.

Domácí si nakonec po vítězství 3:2 nechali body doma. Obě mužstva předvedla vcelku snaživý a koukatelný hokej, i když i v tomto utkání byla řada nepovedených akcí na obou stranách, ale to je hokej. Stinnou stránkou utkání bylo mnoho vyloučených hráčů. Na obou stranách vynikli autoři a asistenti branek. Dobře se předvedli také oba gólmani, Ondráček za hosty a domácí Weiss.