Report ze zápasu LIT vs. OLO (2:5)

HC Verva Litvínov

2:5

(1:0, 1:3, 0:2)

Hned začátek utkání nabídl útočný hokej, oba týmy se dokázaly dostat do šancí, avšak ani jedna nebyla proměněna. V osmé minutě utkání se Olomouc provinila faulem, když Cach podrazil jednoho z domácích hráčů. Litvínovští se své šance okamžitě chopili a početní výhodu ihned zužitkovali. Brzek našel na pravém kruhu volného Jana Bárdoše, který nemilosrdně dopravil kotouč do volného rohu hostující klece, čímž poslal Chemiky do vedení v zápase.

Domácí mohli svůj náskok ještě dál navýšit ve své druhé přesilové hře, když se hostující Podlaha provinil krosčekem. Brzek v samostatném úniku byl tváří v tvář hostujícímu brankáři Pospíšilovi, který ale dokázal Brzkovu rychlou střelu z pravého kruhu v poklidu zlikvidovat. Minutu před koncem třetiny ještě pro hosty svítala šance na snížení v podobě první početní výhody v zápase, když si domácí Kučera musel odpykat dvě minuty za sekání. Olomouc si vyvinula tlak, ale kontaktní branku vstřelit nedokázala. Litvínov tak do šatny odcházel s jednobrankovým vedením v zádech.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí, kteří hned několikrát prozkoušeli pozornost hostující gólmana, jenž ale statečně odolával. Oba celky se ale prezentovaly zabezpečenou obranou a vypracovat si střeleckou pozici nebylo vůbec snadné. Chemici pak prožívali v devětadvacáté minutě krušné chvilky, když svým dvouminutovým trestem oslabil svůj tým Martin Havelka. Lukáš Spurný si na modré čáře ukořistil puk a od modré čáry našel volné místo v litvínovské brance. Olomouc tak díky Spurnému vyrovnala stav zápasu.

Vyrovnané skóre ale dlouho nevydrželo. Olomouc si totiž nešťastně vstřelila vlastní gól, který byl připsán Dominiku Havlíkovi. Litvínov se tak znovu ujal vedení, jež se ale zanedlouho zachvělo. Olomouc napravila své zaváhání a i díky přesilovce opět srovnala stav! Z pravého kruhu překonal Šimona Havlíka svou přesnou střelou Miroslav Kuba. Srovnávací branka Olomouc povzbudila, hostující hráči udávali tempo hry. A to jim také přineslo ovoce. Kohouti se následně zásluhou přesné střely Pavla Tomaníka dostali poprvé v zápase do vedení, který jim vydrželo až do konce třetiny.

Jak Olomouc skončila druhou dvacetiminutovku, tak zahájila i tu třetí. Kohouti tlačili své protihráče hned zkraje třetiny, díky čemuž si vysloužili další úspěch v podobě čtvrté vstřelené branky. Necelé dvě minuty uběhly a Olomoučtí se radovali ze svého dvoubrankového vedení. Dominik Cach z Havlíkovi blízkosti poslal kotouč těsně pod břevno litvínovské svatyně. Domácí dále sužovala nedisciplinovanost, tentokráte to byl Kučera, jenž poslal černožluté do početní nevýhody. Domácí ale v poklidu své oslabení zvládli a za nedlouho si mohli i oni vyzkoušet hru v početní převaze. Výsledek byl ovšem stejný jako v případě hostujících, ani Chemici svou přesilovku neproměnili.

Litvínov se snažil mocně dotahovat, vysoce frekventoval svou střelbu, ale recept na hostujícího brankáře nemohl najít. Domácí Kučera pak následně svému týmu udělil osudovou ránu, když už potřetí v zápase putoval na trestnou lavici. A Olomouc tuto hozenou rukavici ihned zvedla. Radek Jelínek z mezikruží trefil přesně volný prostor nad lapačkou Šimona Havlíka. Olomouc se tak už ujala pohodlného vedení o tři branky – 2:5. Následně se faulem provinil litvínovský Myšák a hosté měli k dispozici další přesilovku, kterou ale Litvínov tentokrát dokázal ubránit. Necelé dvě minuty před koncem si ještě hru v převaze mohli vyzkoušet i domácí po faulu olomouckého Holiše, ale světelný ukazatel skóre na Hlinkově stadionu se už nepohnul. Litvínov tak svůj poslední zápas v sezoně poměrem 2:5 prohrál.