Report ze zápasu OLO vs. CEB (7:6)

7:6

(4:1, 0:2, 3:3)

Banes Motor České Budějovice

Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří už po 55 vteřinách šli do vedení. Štěpán Hoch našel pasem zpoza olomoucké brány připraveného Samuela Drančáka, jenž doklepnutím k bližší tyči poslal Motor do vedení. Zanedlouho se Matyáš Bohatý objevil zcela sám před českobudějovickou klecí, avšak bekhendovou kličkou na gólmana nevyzrál. To olomouckého beka ale nemuselo dlouho mrzet. Za minutu vypálil Jakub Němec od modré čáry, kotouč zůstal ležet v českobudějovickém brankovišti, kde se nejlépe zorientoval Viktor Šulgan, jenž černou pryž dorazil do sítě.

Zanedlouho Tomáš Navrátil šikovně obral soupeřova obránce o puk a vydal se zcela sám na gólmana, kterého překonal střelou k pravé tyči. Neuběhla ani minuty hry a Hanáci se po nastřelené horní tyči usadili v pásmu, střelu Kamila Drábka od pravého hrazení po několika dorážkách úspěšně dotlačil za brankovou čáru Lukáš Bošek. Na konci třetiny se Viktor Šulgan vydal do rychlého protiútoku a našel na druhé straně volného Davida Pastrnka, který přesně zamířil pod Schacherlovu vyrážečku.

Do druhé dvacetiminutovky hosté poslali mezi tři tyče Lukáše Pytla. Ten se už od první minuty rozhodně nenudil, nebezpečná byla zejména šance Matyáše Bohatého, jenž v přečíslení dva na jednoho poslal spoluhráčovi puk na střelu do zcela odkryté klece, gólman Českých Budějovic se ale blýskl velkolepým zákrokem. Psala se 34. minuta, když se nahození Dominika Postla odrazilo příhodně pro Alana Šimona, jenž jej pohodlně zametl do olomoucké klece.

Hned nato byl k vidění únik na obou stranách, avšak tentokráte ani jeden z gólmanů nedovolil změnu skóre. Těsně před odchodem do šaten se Samuel Drančák vydal do rychlé protiakce a přesným pasem na druhou vlnu našel Vojtěcha Aulického, který ránou z první přesně zamířil pod víko.

Třetí třetina přinesla strhující podívanou. V čase 41:42 vyhrál Motor ve vlastním oslabení buly před Čerbákem, Alan Šimon na modré neváhal, do kotouče se vší silou opřel a napálil jej až za Čerbákova záda. Za necelou minutu vrátil Olomouci vedení Lukáš Bošek trefou ze slotu. Chvíli nato Jan Rizák posunul puk do levého kruhu na Sebastiana Pánka, jenž prostřelil Jakuba Čerbáka pod lapačkou.

V polovině 57. minuty vyslal Filip Blažek rozjetého Vojtěcha Aulického do úniku, který českobudějovický útočník zakončil bekhendovou kličkou a střelou k pravé tyči. Nicméně Olomouc dokázala na inkasovanou branku bleskurychle zareagovat, když se z pravého kruhu prosadil Vojtěch Neoral. Pouhých 53 sekund před koncem padla rozhodující branka. Viktor Šulgan přenechal hrací předmět Vojtěchu Neoralovi, jenž druhou trefou v zápase rozhodl o třech bodech pro Hanáky.