Report ze zápasu SUM vs. OLO (1:3)

Draci Šumperk

1:3

(0:0,1:1,0:2)

V úvodu utkání byli aktivnější Kohouti, kteří měli k dispozici přesilovku, ale do větší šance se nedostali. První gólovou příležitost si vytvořil Galvas. Ten se ocitl osamocený před bránou Šumperku, kotouč za záda gólmana Ondráčka ale nedostal. Přesilovku si zahráli také Draci, přes pevnou olomouckou obranu se však neprobojovali.

Naopak to byli zase Hanáci, kteří se mohli poprvé prosadit. Ve vlastním oslabení se dostal do úniku Golais, brankář Ondráček se o jeho kličku postaral. Zanedlouho měli Kohouti další obrovskou šanci, ale výborně chytající Ondráček svůj tým znovu podržel. Šumperk na svou první gólovou příležitost čekal až do závěru první periody, když rána Cekra orazítkovala konstrukci branky Hanáků.

Hned na začátku druhé třetiny otevřeli Draci skóre utkání. Po zmatku před bránou se k puku dostal PATRIK BAŘICA , který ho dopravil až za brankovou čáru. Od této chvíle zápas režírovala Olomouc. Nejprve Vrána trefil tyč, pak střela Pastrnka a Miškovského jen těsně minula branku a nakonec Ondráček zlikvidoval obrovskou šanci Šulgana.

Zlom přišel až po výměně brankářů Šumperku. Nerozchytaného gólmana ihned otestoval MATĚJ GOLAIS , tento úspěšný pokus ve 32. minutě znamenal srovnání stavu. Až do konce třetiny se hrálo velice vyrovnané utkání bez větších šancí.

V úvodu třetí periody chtěli Draci znovu jít do vedení. Velice blízko tomu byl Seidenglanz, který nastřelil tyč. Tlak Šumperku ale netrval dlouho, zmařil ho totiž Plhal, který se provinil podrážením. Ihned po skončení jeho trestu se hosté tlačili do útočného pásma, všechny střely ale Frgál úspěšně pokryl.

V čase 48:58 se podařilo Olomouci otočit stav utkání. Gól zaznamenal ŠTĚPÁN VRÁNA , jemuž přihrál zpoza branky Šulgan. Šumperší Draci se marně pokoušeli dostat do gólové příležitosti, a tak sáhli po hře bez gólmana. Ta jim ale nevyšla, když se kotouče zmocnil NICKOLAS MIŠKOVSKÝ , který přesně trefil prázdnou bránu a zpečetil tak výhru Olomouce nad Šumperkem 3:1.

Jan Křivohlávek (HC Olomouc): „Bylo to pro kluky po třičtvrtě roce, kdy mohli zase hrát ostré utkání. Neměli jsme třeba takovou možnost jako některé týmy, takže to bylo na klucích znát, že opravdu ta zápasová vyhranost, ta je ještě daleko před náma, navíc je to začátek přípravy. Bylo tam hodně chyb, byly tam i dobré věci a my teď máme měsíc na to, abychom se co nejlépe připravili do soutěže. Věříme, že se to bude zlepšovat a že zápas od zápasu se budeme posouvat k těm výkonům, které bychom pak chtěli předvádět."