Report ze zápasu CHR vs. OLO (5:6)

HC Chrudim

5:6

(2:2, 0:1, 2:3)

První třetina začala jako jediná část střetnutí mezi Orlicemi a Morou pozvolně. Vše změnila až 8. minuta a vyloučení jednoho z hostů. Chrudimští sice nabídnutou přesilovku nevyužili, ovšem využili tlaku, který z ní pramenil, a zásluhou Jana Buchteleho a Lukáše Radila se tak domácí mohli radovat z první vstřelené branky - 1:0.

Neuplynula ani minuta a volnou dálnici našel v chrudimské obraně Jan Řípa, který prchl obráncům a přehodil ležícího Halmošiho - 1:1.

A Moru gól povzbudil. Hráči Olomouce byli dříve u puku a neslo to své ovoce v podobě vedoucí branky. Milan Ministr sváděl tak úspěšné souboje s obránci Chrudimi před domácí brankou, až za to byl odměněn, a stav tak byl 1:2.

Ke konci třetiny se naskytla početní výhoda i pro Moru, ale to, jak s ní hráči naložili, si za rámeček rozhodně nedají. Byl to opět Jan Buchtele, který uviděl skulinku mezi dvěma obránci Olomouce. Následně zapálil tryskový pohon a nechal za sebou úplně všechny. Poté už jen vykoupal Žigárdyho a jelikož to byla akce z posledních sekund první třetiny, tak se šlo do kabin za stavu 2:2.

Ve druhé třetině se střídala jedna šance za druhou. Když neuspěli v tutovkách ani Domin s Ministrem, podařilo se hostům prosadit se z důrazu před bránou, jenže rozhodčí branku neuznal, jelikož bylo v momentu, kdy puk přelézal brankovou čáru, pískáno.

Vše se změnilo až ve 36. minutě, kdy se prosadil Petr Domin z dorážky před chrudimskou brankou - 2:3. Druhá třetina už poté nabídla pouze pár neúspěšných pokusů Orlic o vyrovnání. Mora si ale chtěla zcela evidentně přenést vedení i do třetí periody, tak se rozhodla k zabezpečené obraně a v poslední minutě na to málem doplatila. Ještě že si hosté přivezli i takové eso, jakým byl v tomto střetnutí Štefan Žigárdy, který občas chytal i nemožné.

Třetí perioda začala snahou domácích o vyrovnání, ale leckdy to byla snaha velmi marná, jelikož olomoucká defenzíva působila velmi kompaktně a týmově. To už ale neplatilo při úniku Jana Buchteleho po levé straně kluziště, který se snažil najít před bránou najíždějící spoluhráče, přitom ani nemusel. Roman Szturc si totiž dovezl puk za vlastní brankovou čáru nikým neatakován zcela sám a doborovolně, a Chrudimští se tak radovali z vyrovnání na 3:3.

Po pár vteřínách přišel ale zcela zbytečný faul jedné z Orlic a Mora trestala. Olomoučtí zatlačili Chrudim do takového tlaku, že Petr Domin posílal puk prakticky do prázdné brány. - 3:4.

Branka navíc padla při signalizované výhodě, a Mora tak mohla pokračovat v další přesilové hře. A opět velmi úspěšně. Martin Vyrůbalík byl tentokrát mužem činu a dostal Olomouc do dvourankového vedení 3:5.

Minutu se hrálo v plném počtu a následoval opět faul, tentokrát ale na straně hostů. A Chrudimští v nabídnuté přesilovce předvedli ukázkový ťukec na jeden dotek. Po ose Mocek - Král - Patrik Fořt se Žigárdy jen poohlédl, protože na tak precizní přesilovkovou akci neměl sebemenší nárok - 4:5. Už to vypadalo, že domácí se poženou za vyrovnáním, jenže Mora ukázala, že si přijela pro 3 body.

Milan Ministr v 56. minutě opět trestal nedůslednost chrudimské obrany, a Mora opět vedla o dvě branky - 4:6. Chrudimští ještě vykřesali jiskřičku naděje v 57. minutě po přesném zásahu Jana Buchteleho, který se skutečne zřejmě velmi dobře vyspal - 5:6.

V poslední minutě sáhly Orlice i k power-play, jenže Žigárdy se opět blýskl několika reflexními zákroky, a Mora se mohla radovat ze tří bodů.

Následovaly už jen bujaré oslavy a chorály olomouckých fans, kteří se na souboj mezi Chrudimí a Morou přijeli podívat ve velmi hojném počtu. Olomouc si vítězstvím 6:5 definitivně zajistila první osmičku a také účast v play-off.

Pavel Rohlík (HC Chrudim): Po nepodařeném zápase v Písku jsme si chtěli napravit reputaci. Chtěli jsme bodovat, ale věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který hraje lepší hokej venku než doma. A to se potvrdilo. Potřetí za sebou jsme dostali šest gólů, přitom jsme se na obrannou činnost zaměřili na posledních trénincích. Prohráli jsme si to zbytečnými vyloučeními a individuálními chybami. Podepisuje se na nás také obrovská únava.