Report ze zápasu OLO vs. TRN (4:1)

4:1

(1:1, 1:0, 2:0 )

HC Dukla Trenčín

Dukla měla velmi dobrý vstup do utkání, poněvadž hned v 1. minutě se dostala do vedení. Přihrávku Čacha zpoza brány si našel Šimon Petráš, jehož střela zapadla přesně do šibenice. O pár sekund později měla Mora k dispozici první přesilovku, ale využít ji nedokázala. Nejblíže ke gólu měl z mezikruží pálící Menšík, kterého ale Lacouveé vychytal. Olomouc musela myslet i na zadní vrátka, jelikož v oslabení ujel Sloboda, kterého ve finální fázi zastavil Ondrušek.

Trenčín byl pro domácí i nadále nepříjemný. Hned po buly zkusil štěstí Hudec, jenž těsně minul horní tyč Lukášovy klece. Brankář Hanáků musel zasahovat o chvíli později, kdy se úplně sám na levém kruhu objevil Ozols, pravý beton však dokázal vystrčit. Domácí tým si v první periodě zahrál ještě jednu přesilovku, kterou už dokázal proměnit v gól. Ondrušek přihrál na levý kruh Orsavovi, který ještě vybídl Jana Bambulu, jehož precizní zakončení zapadlo do sítě.

Na začátku druhé periody měli tlak hosté. Vybojovali si i přesilovku, před kterou trefil Thelin bekhendem tyč. Chvíli hráli i dvojnásobnou početní výhodu, ale vstřelit gól se jim nepodařilo, přičemž rovnou z trestné lavice mohl skórovat domácí Bambula. Následně si už hru pěti proti čtyřem vyzkoušeli i Kohouti, avšak zcela volný Orsava na levém kruhu nezvedl černou gumu dostatečně vysoko.

Olomouc se ale přece jen dočkala druhé branky. Po krásné přihrávce Dujsíka se v samostatném úniku ocitl Alex Rašner, který předvedl precizní forehandový blafák. Ve 32. minutě fanoušci v plecharéně viděli pěstní souboj mezi Nemčíkem a Švrčkem. Celé situaci předcházel faul hostujícího obránce, který byl potrestán trestem do konce utkání. Domácí sice v pětiminutové přesilovce měli své šance, ale třetí gól přidat nedokázali. Nejblíže k němu měl Nahodil, který zamířil jen do spojnice tyčí. Na konci druhé třetiny měli domácí velký tlak, hostující brankář se však několikrát zaskvěl.

Třetí třetinu načal další únik Alexe Rašnera, který tentokrát zvolil kličku do bekhendu, avšak Lacouveé touš dokázal vyrazit. Posléze svěřenci Jana Tomajka a Borise Žabky hráli další přesilovku, Nahodilovi se ovšem na brankovišti nepovedlo přesně zakončit. Orsava měl chvíli poté smůlu, poněvadž jeho rána orazítkovala tyč. Kohouti se ale zaslouženě dočkali v 50. minutě, kdy si mezi kruhy povyjel Jakub Navrátil, jenž našel prostor nad ramenem gólmana.

V následných minutách se ocitl v permanenci Jan Lukáš, jelikož na trestnou lavici zamířil Mareš. Ránu Thelina z vrcholu kruhu si ale olomoucký gólman s přehledem pokryl. Další přesilovka čekala na Trenčín o chvíli později, tentokrát to hostující trenéři zkusili rovnou bez brankáře. Odkrytou bránu slovenského celku trefil v 57. minutě Rostislav Olesz, a proto Kohouti doma uspěli 4:1.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Začali jsme špatně, protože hned v prvním střídání jsme dostali branku. Poté bylo utkání docela nervózní, mělo to náboj navíc. V přesilovce jsme dali pěkný gól, což je samozřejmě dobrá zpráva. Musím říct, že led nebyl úplně optimální, puk docela poskakoval, tím bylo utkání do určité míry zkreslené. Příprava nám skončila, těšíme se, až to příští týden začne a vypukne. Doufám, že začneme dobře.“