Report ze zápasu OLO vs. VIT (0:4)

0:4

(0:2, 0:2, 0:0)

Na začátku prvního dějství byli hosté velmi aktivní a za tuto aktivitu byli odměněni úvodním gólem zápasu. Ten padl v čase 6:52, kdy Rastislav Dej tečoval kotouč mezi Konrádovy betony přímo do olomoucké brány. O dvě minuty později s Vítkovice radovaly z druhého gólu. Alexandre Mallet šikovně našel před bránou stojícího Marka Kaluse jehož svižná střela zaplula do domácí klece. Vítkovice v první třetině zahrozily ještě dvakrát.

V 17. minutě se po chybě domácích dostal ke kotouči Kalus, který vybídl Roberta Flicka, tomu však střela nesedla a trefil jen hrudník Branislava Konráda. O chvíli později zažil slovnenský brankář perné chvilky, když mu po Polákově nahození kotouč přeskočil lapačku a dopadl nebezpečně blízko tyče. Na straně domácího celku byl největší šancí samostatný únik Lukáše Klimka, který ale zneškodnil brankář Svoboda.

Na začátku druhé třetiny museli Hanáci přečkat oslabení a krátce po jeho skončení se v obrovské šanci ocitl Jiří Ondrušek. Nejproduktivnější bek Hanáků však ke smůle domácích nastřelil jen tyč. Ve 27. minutě byl blízko gólu útočník Zbyněk Irgl, jeho střelu ovšem Konrád vyrazil ramenem. Vítkovické to nicméně nemuselo příliš mrzet, protože o pár minut později navlékl třetí korálek na jejich šňůrku Lukáš Kovář. V samotném závěru prostřední části zápasu se z gólu do sítě svého bývalého zaměstnavatele radoval Zbyněk Irgl, kterému kotouč parádně naservíroval Josef Mikyska. Kohouti mohli vzápětí snížit, zcela volný Lukáš Nahodil moc střílet do prázdné brány, během zakončení byl však faulován a upadl.

Do třetí třetiny vstoupili Hanáci s Janem Lukášem v bráně. Olomoucká devětadvacítka si připsala 11 zákroků a kotouč za svá záda nepustila. Skóre se neměnilo ani na druhé straně, a tak si Vítkovice z Hané odvezli 3 body za výhru 0:4.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Z naší strany to byla bída. Podali jsme špatný výkon. Byli jsme pomalejší a slabší v soubojích. Sice jsme si dneska nějaké šance vypracovali, ale opět jsme je neproměnili. Na našem kontě vstřelených branek tedy znovu svítí nula, což značí, že jsme nemohli uspět.