Report ze zápasu PCE vs. OLO (2:0)

HC Dynamo Pardubice

2:0

(0:0, 0:0, 2:0)

Druhé čtvrtfinálové utkání započalo velice podobně jako to první. Obě mužstva byla na puku nervózní, z čehož pramenilo minimum útočných akcí na obou stranách. Výjimkou byl pokus Davida Ciencialy, se kterým si však brankář Jan Lukáš s přehledem poradil. V desáté minutě zahrozil mnohem více Adam Musil, když trefil horní tyč olomoucké branky. Zanedlouho se ovšem řešil úplně jiný problém. Na kraji ledové plochy se objevila díra, proto musela být první perioda předčasně ukončena.

Po krátké pauze se pochopitelně pokračovalo dál s tím, že po dohrávce první dvacetiminutovky se ihned šlo na tu druhou. S tímto vědomím zřejmě mančafty polevily, protože diváci žádnou zajímavou akci neviděli.

Druhá perioda se nesla ve více aktivním duchu. V třiadvacáté minutě zakončil akci Jana Bambuly jeho spoluhráč Jakub Orsava, avšak narazil na lapačku připraveného Romana Willa. Na druhé straně se kličkou snažil prosadit Kousal, na Lukáše ale nevyzrál. Mimo tyto dvě výrazná ohrožení se toho už do 40. minuty neudálo mnoho. Za zmínku jenom stálo špatné odskočení puku, které brankáře Willa na chvíli pořádně vystrašilo. Do kabin se i přesto šlo za bezbrankového stavu.

Poslední dvacetiminutovka byla hodně svižná. Důkazem toho je, že poprvé se přerušovalo až po devíti minutách, když obránce Jan Švrček přihrál rukou na rozjetého Lukáše Klimka. Důležitost klání byla znát, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu vedoucí k obdržené brance.

V 53. minutě se ovšem skóre měnit mohlo na obou stranách. Jan Bambula ohrozil střelou z pravého kruhu Willa, z protiakce musel být v pozoru Jan Lukáš, jenž vychytal zakončení Petera Čerešňáka. Prudký pokus Lukáše Radila poté skončil až na plexiskle. Celý zápas fantasticky fungující obrana kohoutů praskla až devatenáct sekund před koncem, když se prudkou ranou prosadil obránce Peter Čerešňák - 1:0. Mora to ještě zkusila bez brankáře, ovšem úspěšná nebyla. Rána Tomáše Dvořáka definitivně potvrdila výsledek zápasu - 2:0. Po výborném výkonu tak přišla druhá prohra. Série pokračuje v úterý v Olomouci.

Radim Rulík (HC Dynamo Pardubice): „Myslím, že jsme viděli maximálně bojovný a urputný hokej. Byli jsme tím šťastnějším týmem, když jsme v závěru rozhodli.“