Report ze zápasu KVA vs. OLO (9:0)

HC Energie Karlovy Vary

9:0

(3:0, 1:0, 5:0)

Na sklonku 9. minuty otevřel skóre zápasu Robert Bačo ranou z pravého kruhu. O půl minuty později pak mohli domácí zvedat ruce nad hlavu podruhé, to když se v úniku prosadil Petr Rozhon. Ve 14. minutě pak dokázala Energie využít poprvé v zápase svou přesilovou hru díky Davidu Novotnému, který zároveň vyhnal z brány Vojtěcha Mokrého, jehož nahradil Marek Hasala. Ve druhé třetině byla k vidění jen jedna branka a opět do klece týmu hostů, kteří v té době hráli ve dvojnásobné početní výhodě. Tentokrát byl autorem gólu Richard Záruba, který se ve velké šanci ocitl už na začátku zápasu, tentokrát si však lépe srovnal mířidla a jeho prudká rána z prostoru mezikruží skončila za zády Marka Hasaly.

Na začátku třetí třetiny Energie pokračovala v kanonádě - ve 43. minutě se dokázal ve vlastním oslabení prosadit David Černý. Hra v početní nevýhodě evidentně Karlovým Varům nečinila žádné potíže, protože o chvíli později - opět v oslabení - zvýšil náskok domácích už na 5:0 Lukáš Adámek. Pohár hořkosti si však Hanáci museli vypít až do dna. V rozmezí necelé jedné minuty do olomoucké klece zakončili Patrik Šťastný a David Novotný, pro něhož už to byl druhý gól v tomto utkání. Na konečných 9:0 pak pečetil Vladislav Pohanka v přesilové hře.