Report ze zápasu OLO vs. HKM (0:3)

0:3

(0:1, 0:2, 0:0 - 0:1)

Mountfield HK

Hosté se bleskově dostali do vedení, když se po necelé půl minutě hry trefil Dominik Šedivý. O chvíli později mohl Mountfield svůj náskok zvýšit už na dva góly. Puk se po střele jednoho z hradeckých hráčů odrazil přímo na hokejku jeho spoluhráče, ten však odrytou bránu netrefil. Hradeckým se dařilo držet puk v útočném pásmu a olomoučtí hráči měli co dělat, aby je odzbrojili.

Na druhé straně se v šanci ocitl David Štefka, který se zmocnil puku, jenž zůstal osamocený ležet kousek od brankáře Dvořáka. Olomoucký forvard ale kotouč nedokázal ideálně zpracovat a s jeho střelou neměl hradecký brankář žádný problém.

Ve 14. minutě se poprvé v zápase otevírala dvířka na trestné lavici a, a to na trestné lavici domácích, kam byl poslán Adam Rutar. Kohouti oslabení přečkali bez ztráty kytičky. Další vážnější ohrožení domácí brány přišlo až necelé tři minuty před koncem třetiny, když se Mokrému od výstroje odrazil puk a mladému gólmanovi museli s jeho pacifikací pomoct domácí obránci.

Do druhé třetiny vstupovala Olomouc s výhodou zbytku své přesilovky. Na světelné tabuli svítilo 51 vteřin, které si měl ještě odpykat Martin Štohanzl za nedovolené bránění. Přesilovka se ovšem domácím vůbec nepovedla a brankář Dvořák neměl během oslabení příliš práce. Po minutě a 20 vteřinách hry se opět měnilo skóre a opět to bylo na straně Východočechů. Samuel Hrabčák dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě a připsal si tak svůj pátý gól v sezóně.

Ve 25. minutě se do velké šance dostal domácí kapitán Josef Podlaha. Ten se sprintem vydal pro vyhozený puk, pro který zároveň vyjel brankář Dvořák. Podlaha byl v tomto souboji rychlejší, ale jasnému gólu zabránil fantastickým zákrokem hokejkou hradecký gólman.

O chvíli později měli hosté více než minutu a půl k dispozici přesilovou hru 5 na 3. Vojtěch Mokrý si musel připadat jako na střelnici, ovšem projektily z hokejek hráčů Mountfieldu končily většinou jen na mantinelu za ním. Další velká šance Olomouce přišla po vypršení trestu Adama Rutara, který dostal puk přímo do jízdy a řítil se osamocený na hradeckou bránu. Jeho střela však jen orazítkovala břevno.

V poslední pětiminutovce se o slovo opět přihlásili hosté. Nejprve se Hradec dostal do přečíslení 3 na 2, v závěru této akce se jim ale nepovedla poslední přihrávka. Chvíli poté tečovaný puk proklouzl pár centimetrů od tyče olomoucké brány. Ke změně skóre však přece jen došlo. V čase 37:31 se puku v předbrankovém prostoru zmocnil Petr Poppel a pohotovou střelou poslal puk do brány.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s novým brankářem – Vojtěcha Mokrého nahradil v brankovišti Marek Hasala. Olomoucká dvojka měla plné ruce práce hned v prvních momentech závěrečného dějství, za svá záda však puk nepustila. Oba týmy měly ve třetí třetině k dispozici přesilovou hru, nicméně ani jednu z celků se hra v početní výhodě nepodařila tak, jak si představovaly. K žádné větší šanci pak ve třetí třetině nedošlo a stav tak až do závěrečného hvizdu zůstal stejný – 0:3.

V prodloužení se pak trefil Martin Štohanzl a rozhodl o tom, že také bod z nástavby poputuje na východ Čech.