Report ze zápasu SUM vs. OLO (2:1)

Draci Šumperk

(0:1, 0:0, 2:0)

Kohouti začali zápas v oslabení. Mladí draci ovšem nabídnutou příležitostí pohrdli, a tak přišel trest. Po přihrávce Nicolase Šlahory vstřelil úvodní branku Adam Kalman. Draci se snažili o vyrovnání, nicméně do první sirény se jim to nepodařilo.

Druhá dvacetiminutovka nabídla hned v úvodu vyloučení domácího Plhala. Hanáci ale z přesilovky své vedení nenavýšili. V polovině druhé části byla k vidění potyčka mezi Jakubem Najmanem a Patrikem Janechem. Rozhodčí vyřešil situaci dvěma minutami pro oba borce. Branku ovšem prostřední část nenabídla, a to i přesto, že měli draci v jejím závěru početní převahu.

Ve třetí třetině se Šumperku podařilo vyrovnat. Postaral se o to Patrik Janech po souhře s Lukášem Plhalem a Jakubem Zavoralem. Kohouti si mohli vzít své vedení zpět po vyloučení Tomáše Hrdiny, Michael Valenta v brance domácích však svůj tým podržel. Když už se zdálo, že zápas dospěje do nastaveného času, skóroval dvě minuty před koncem šumperský Jakub Zavoral. Kohouti nedokázali v závěru na tuto trefu reagovat, a tak nakonec vyšli z tohoto utkání s prázdnou.