Report ze zápasu OLO vs. ZLN (2:4)

2:4

(0:2, 1:1, 1:1)

PSG Berani Zlín

První nebezpečná situace nastala před bránou hostů, když hrála Olomouc přesilovou hru. Káňova rána se odrazila před bránu, kde se ochomýtali Knotek s Nahodilem, Kašík ale kotouč včas přikryl. Z gólu se naopak brzy poté radoval Zlín. Na mezikruží se nikým nehlídaný zjevil bek Daniel Gazda, jehož tvrdá střela zaplula do Konrádovy brány. Domácí tým měl v další fázi hry mnohem více šancí, v další přesilovce předvedli solidní střelecký pokus Lukáš Klimek nebo Tomáš Dujsík. Na druhé straně měla šanci navýšit zlínský náskok dvojice Svoboda Okál, Konrád byl však pozorný. Hned vzápětí pak Berani promarnili přečíslení 3 na 2.

Necelou minutu a půl před koncem první třetiny udeřil Zlín podruhé. Do brejkové situace se dostali Jakub Svoboda a Štěpán Fryšara, druhý jmenovaný pak po pěkné přihrávce od Svobody skóroval do zcela odkryté klece domácích. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 0:2. Zlínským se povedl parádní vstup do druhé třetiny, už po 21 vteřinách hry přidal třetí trefu Beranů Lukáš Vopelka který se objevil osamocený před soupeřovou bránou. Vopelkův gól zároveň vyhnal z brány Branislava Konráda a mezi 3 tyče se postavil Jan Lukáš, který však do konce třetiny neměl příliš práce.

V čase 27:28 se z gólu radovali také domácí. O snížení se postarala nová olomoucká akvizice Michal Kunc, který tak svou premiéru v dresu Hanáků ozdobil svým prvním extraligovým gólem. V závěru druhé dvacetiminutovky se ještě v dobré pozici ocitl domácí Ostřížek, jeho střelu však vychytal Daniel Huf, který v bráně v polovině zápasu nahradil Libora Kašíka.

Ve třetím dějství se Beranům podařilo čtvrtý gól, následný rozbor videa ale prokázal, že Pavel Sedláček tečoval kotouč nad horní tyčí olomoucké brány, takže skóre zůstalo beze změny. To však neplatilo pro situaci z 50. minuty, na střele Jakuba Šlahaře, která mířila nad vyrážečku Jana Lukáše nic závadného nebylo, a tak Zlín odskočil na rozdíl tří branek. Necelých 5 minut před koncem ještě mírně zdramatizoval utkání Jan Švrček, ze strany Olomouce už to ale bylo všechno a 3 body tak putovaly do Zlína.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Je to zklamání. První třetina z naší strany nebyla až tak zlá, dokázali jsme si v ní vypracovat pár šancí, ale neměli jsme potřebný důraz a Zlín nás poté trestal. Mysleli jsme si, že bychom po relativně a výkonově slušné první třetině mohli s utkáním něco udělat, ale ty poslední dvě třetiny už byly z naší strany špatné.