Report ze zápasu PCE vs. OLO (3:1)

HC Dynamo Pardubice

3:1

(2:1, 0:0, 1:0)

První zajímavou šanci v utkání měli na svých hokejkách hráči Pardubic. David Cienciala pobídl z levého kruhu Tomáše Hyku, bývalý forvard Čeljabinsku ještě kotouč sklepl pod sebe, kde byl již připravený zadák Michal Hrádek, proti jehož střele vytáhl Sedláček skvělý zákrok. Následně se ještě první zmiňovaný pokoušel o dorážku, přes ležícího gólmana Mory se však neprosadil.

V polovině úvodní dvacetiminutovky se poprvé měnilo skóre, když početní převahu Dynama zužitkoval Patrik Poulíček po přesné křižné přihrávce Lukáše Radila - 1:0. Za necelé dvě minuty se domácí radovali znovu. Tomáš Hyka našel u protější tyče osamoceného Lukáše Sedláka, jenž černou pryž doklepl do sítě - 2:0.

V čase 19:06 se kvůli špatné rozehrávce svěřenců Václava Varadi vhazovalo po pravici Romana Willa. Lukáš Nahodil se postavil na buly a vybojoval puk pro Dalibora Řezníčka, jenž neváhal a vší silou napálil hrací předmět do malé mezírky mezi betony domácího brankáře - 2:1. Do kabin se tak šlo po třetině plné vypjatých situací a osobních soubojů, v níž byly aktivnější Pardubice, za jednobrankového vedení Dynama.

Prostřední část hry byla značně vyrovnanější, bez větších šancí. Po slibné, ale nevydařené, akci Tomáše Hyky si poprvé v klání zahráli přesilovku také Hanáci, povedenou ránu Rašnera od modré ovšem domácí gólman zastavil. Zanedlouho musel svou pohotovou reakci předvést také strážce olomoucké svatyně, když Patrik Poulíček vyslal tvrdý projektil ze slotu.

Třetí třetina byla zahájena další početní převahou týmu z města dostihů. Téměř do odkryté klece mohl zakončit kapitán domácích Lukáš Sedlák, jenomže trefil pouze boční síť. Následně tvrdě pálil Dvořák, ani on skvěle chytajícího Sedláčka nepřekonal. Po horkých chvílích pro Olomouc se pod velký tlak dostali také hráči v bílých dresech. Ve vydařené přesilovce se nejprve snažil Jan Knotek doklepnout odražený puk od Willa, poté z levého kruhu vyslal nebezpečnou pumelici Aron Chmielewski, oba pokusy Mory si ovšem cestu mezi tři tyče i přes závar v pardubickém brankovišti nenašly.

Psal se čas 51:34, když David Cienciala zakončil skvělou souhru elitní formace Dynama pasem na Tomáše Hyku, jenž zamířil přesně pod horní tyč Sedláčkovy klece - 3:1. Hanáci se vzápětí mohli gólově přiblížit svému soupeři, střelu z první Davida Musila do odkryté klece Will rychlým přesunutím zastavil. Hned nato Pardubice vybojovaly trestné střílení, Paulovičova bekhendová stahovačka Sedláčka nepřekvapila.

Závěr klání odehrála Olomouc bez brankáře. Nebezpečně zakončoval Jakub Orsava, prázdnou klec ovšem netrefil. Ani aktivita Jana Knotka v předbrankovém prostoru k brance nevedla, Dynamo si tak připisuje všechny tři body do tabulky.

Jan Tomajko (HC Olomouc): První třetinu jsme prohráli. Ve druhé jsme hru vyrovnali, proti Pardubicím je ale těžké se prosadit. Nějaké šance jsme si vytvořili, avšak nedokázali jsme je proměnit. Skončilo to 3:1, nedá se nic dělat. Náš výkon byl ovšem dobrý, hráče jsme pochválili, máme na čem stavět do dalších zápasů.

Václav Varaďa (HC Dynamo Pardubice): Měli jsme dobrý vstup vstup do zápasu, vletěli jsme na hostující a vytvářeli jsme si dobré příležitosti. Pomohli jsme si také přesilovou hrou, která nás v posledních zápasech trápila. Bylo to pro nás povzbuzující. Inkasovaná branka za stavu 2:0 nás mrzí, ve druhé třetině by se nám hrálo určitě lépe, ale ta branka po špatném buly nás dostala do tlaku. Tým si to odmakal, byl to defenzivní boj, Olomouc nám to udělala opravdu těžké. Měli jsme také štěstí, kotouč několikrát poskakoval na hraně brankoviště. Jsme rádi za tři body.