Report ze zápasu KOM vs. OLO (4:3)

4:3

(1:1, 2:1, 1:1)

Úvodní chvíle utkání byly z obou stran opatrné. V 5. minutě si Kometa zahrála svou první přesilovku, avšak Branislav Konrád její možnosti zastavil. Nejblíže ke gólu byl Kollár, slovenský útočník ale svého krajana z mezikruží nepropálil. Následně se připomněli členové první lajny domácích. Holík z levé strany vystřelil do betonů Konráda, následně se olomoucký brankář ramenem zaskvěl proti zakončení Mosese.

Domácí gólman Kavan měl práci při nebezpečné střele Černého, posléze se ale Kollár dostal do samostatného úniku, který zastavil Konrád. Ve 12. minutě Jihomoravané orazítkovali horní tyč, ani v tomto případě se tedy branky nedočkali. Trestal však Dalibor Řezníček, jehož perfektní rána zápěstím zapadla přesně do šibenice - 0:1. Závěrečné dvě minuty úvodního dějství ale patřily Kometě. Napoprvé Martin Zaťovič před bránou ještě neuspěl, podruhé se už ale po nabídce spoluhráče Cingela radoval. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Na začátku prostředního dějství hráli kohouti přesilovku, ve které se tvrdou střelou od modré čáry prezentoval Ondrušek. Ve 26. minutě měli hosté velký tlak. Knotek před brankovištěm přesně nezamířil, následně pálící Bambula o pár centimetrů minul klec. Poté se ale do velké šance dostal Holík. Zkušený brněnský útočník se objevil sám mezi kruhy, Konrád ale předvedl další výtečný zákrok. Zhruba v polovině základní hrací doby hráli Hanáci přesilovku, Kuncova tvrdá rána se ale neujala.

V čase 32:00 se potřetí měnilo skóre. Mezi kruhy si najel Jakub Flek, jehož střela byla pro hostujícího brankáře nechytatelná - 2:1. Uběhlo však jen pár desítek sekund a znovu bylo srovnáno! Rašner našel před svatyní Komety Jakuba Navrátila, jenž si krásně stáhl puk a překonal ležícího Kavana - 2:2. Mora pak nebyla daleko od toho, aby vývoj otočila, jenže Sirota, Klimek ani Švrček neuspěli. V posledních sekundách druhé třetiny Kometa využila přesilovku, do poloprázdné brány přesně zamířil Andrej Kollár - 3:2.

Ve třetí třetině se na šance delší dobu čekalo. Na konci 45. minuty si na levé křídlo nabruslil Káňa, který napálil připraveného Kavana. O chvíli později na druhé straně nebezpečně nahazoval Ďaloga, následně před Konrádem operoval Flek, jenž nadvakrát neuspěl. Další pasáž hry patřila kohoutům. Orsava se nádherně proháčkoval před bránu, jeho bekhendový blafák ale do gólového konce dotažen nebyl. Zhruba osm minut před třetí sirénou vznikla před Konrádovou bránou potyčka, ve které byl nejaktivnější domácí Pospíšil, jenže k překvapení olomouckých fanoušků dostal trestné minuty navíc Káňa, takže Brno hrálo přesilovku.

V ní se připomněl Moses, olomoucký brankář zasáhl. Konrád byl v permanenci také o pár sekund později, kdy zastavil téměř jistý gól do poloprázdné svatyně parádním skokem. Následně se začalo vylučovat. Nejprve na trestnou lavici zamířil Kos, krátce po něm i Řezníček. Při přerušení vznikla ve středním pásmu strkanice, po které byli vyloučeni hráči na obou stranách. Velkou šanci měla Kometa v 57. minutě, kdy Gazda našel Fleka, před kterým ale ležící Konrád zakročil. Následně ale domácí skórovali, prosadil se dostatečně důrazný Andrej Kollár - 4:2. V úplném závěru Hanáci ve dvojnásobné přesilovce snížili díky Michalu Kuncovi, čas ke srovnání už ale neměli - 4:3.

Jiří Otoupalík (HC Kometa Brno): „Bylo to derby se vším všudy, jak to s Olomoucí bývá. My jsme na začátku měli vyložené šance, které jsme neproměnili. Olomouc trpělivě bránila a čekala na naše chyby. Dostala se do vedení, ale vyrovnali jsme, což bylo pro psychiku kluků velice dobré. Pak jsme se dostali do vedení my, Olomouc srovnala, bylo to vyrovnané... O jednom gólu. Nakonec se nám podařilo zvítězit po delší době za tři body, za což jsme rádi. Měli jsme tam sérii prohraných utkání, ale často jsme v nich nebyli horší než soupeř. Dnes konečně máme tři body, teď se nachystáme v neděli na Plzeň.“

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Sledovali jsme poctivě jeho zápas proti Pardubicím. První třetinu jsme neměli dobrou, soupeř měl oproti nám hodně šancí. Shodou okolností jsme vedli 1:0, ale v závěru třetiny jsme lacino inkasovali. To nás posunulo o něco níže. Ve druhé třetině jsme se trošku zvedli, pomohl nám i skvělý výkon brankáře. Stále jsme měli možnost být v zápase, bylo to o jedné šanci, o jednom gólu. Po velmi dobrém minulém zápase co se týče přesilovek, dnes nám nešly. Mrzí nás to, ale jdeme dále. Nachystáme se na další zápas.“