Report ze zápasu HKM vs. OLO (10:2)

Mountfield HK

10:2

(5:1, 4:0, 1:1)

Úvod měla Mora naprosto bleskový, pouhých jednadvacet vteřin stačilo Matyáši Brymovi k tomu, aby přinutil gólmana Zárubu lovit kotouč ze sítě. Za necelé dvě minuty ale bylo srovnáno. Původní střela Páleníka se od tyče odrazila přesně na hůl Tobiáše Vítka, jenž z dorážky skóroval. V osmé minutě navíc domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Po trefě Filipa Klímy z mezikruží se totiž prosadil i ranou mezi ruku a tělo Žbánka Adam Novotný. Hradec neustále stupňoval tlak a přidal zářez i ve vlastním oslabení. Novotný se dostal do úniku, který sice ještě Žbánek zastavil, ale s dorážkou dobruslujícího Filipa Frolíka už nemohl nic dělat. Mountfield potrestal i vyloučení na olomoucké straně, střílený pas Forejtka zužitkoval před brankou stojící Tobiáš Vítek, jenž zvyšoval na 5:1.

Na začátku prostřední periody vystřídal Stanislava Žbánka v brankovišti Dominik Barčák. Začátek však měl velmi krušný a v přesilovce Hradce poprvé inkasoval po přihrávce na před brankou osamoceného Adama Novotného.Tobiáš Vítek těsně po uplynutí půlhodiny hry dovršil hattrick, ještě před koncem periody ale přidali Východočeši další dvě branky. David Šichan šikovně tečoval nahození od modré čáry a devátý gól přidal ze skrytého nahození Oliver Forejtek.

Po čtyřiceti minutách hry šel zpátky do olomoucké klece Stanislav Žbánek, Filip Frolík jej však ostře ozkoušel ranou do břevna, kterou i následně doklepl do sítě. Mora ještě před koncem dokázala upravit skóre. Navrátil posunul na Tobiáše Sekaninu, který sice napoprvé neuspěl, ale místo dorážky obkroužil branku a svižně zasunul k tyči. Žbánek měl do závěrečné sirény ještě spoustu práce, žádnou další branku však nepustil. I tak se ze tří bodů raduje domácí Hradec po výhře 10:2.