Kadaň dobře bruslila a byla na nás skvěle připravená, přiznal Michal Vodný

Tomáš Schmiedt
K A D A Ň – Po dvou tříbodových vítězství olomoučtí hokejisté v sobotu prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Za Moru se dokázali prosadit Michal Vodný a Jakub Bartoň, přičemž pro Vodného to byla vůbec první branka sezóny. „V poslední době jsem měl už na sobě celkem deku, že jsem dlouho nedal gól, tak doufám, že se to teď zlomí a bude to tam padat častěji,“ věří Vodný.

Měl jsem na sobě už deku, tak snad se to teď zlomí

Olomouci se v Kadani podařilo stáhnout ztrátu na druhé Ústí nad Labem, i když jenom o jeden bod, když Kohouti prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. „Utkání se hrálo v celkem vysokém tempu. Kadaň dobře bruslila a byla na nás skvěle připravená, když nám dokázala uzavřít střední pásmo,“ komentoval duel Michal Vodný.

V úvodní části hry se neprosadilo ani jedno z mužstev, skóre otevřeli domácí až v 26. minutě. „V první třetině nebylo moc šancí ani na jedné ani na druhé straně. Oba týmy ze začátku výborně bránily a bylo těžké si nějaké šance vůbec vytvořit,“ vysvětloval olomoucký útočník.

⇒ Michal Vodný si v Kadani odbyl v nové sezóně gólovou premiéru

Přitom jako první v zápase se mohl prosadit Zbyněk Hampl, jenže jeho trestné střílení Hanuljak zlikvidoval. „To byla škoda. Zbyňovi Hamplovi se při blafáku postavil puk na hranu, a nemohl tak zakončit, jak asi chtěl,“ prozradil Vodný, který se postaral o vyrovnání Mory.

„Před gólem jsme dobře napadali. Jejich bek to chtěl rozehrát středem, ale krásně mi namazal přímo do jízdy. Mně pak ta střela moc nesedla, ale i tak to spadlo do brány,“ těšilo mladého hokejistu. Pro toho to byla úvodní trefa sezóna, takže po jejím vstřelení neskrýval ohromnou radost.

„V poslední době jsem měl už na sobě celkem deku, že jsem dlouho nedal gól, tak doufám, že se to teď zlomí a bude to tam padat častěji,“ přeje si Vodný.

Ten ale nakonec utkání nedohrál, neboť se ke konci druhé třetiny zranil. „Poklekl jsem si před střelu a puk mě trefil do nechráněného místa nad koleno. Pak jsem se už nemohl o pravou nohu vůbec opřít, tak to dál už nešlo,“ popsala čtyřka Kohoutů.

Hráli jsme v okleštěné sestavě, ale vyrovnali jsme se s tím

Mora přijela do Kadaně jen s třemi útoky a sedmi obránci, neboť kromě zraněných hrála ve stejný den odpoledne i juniorka. „Věděli jsme, že to nebude jednoduché utkání. Jeli jsme k němu přes celou republiku, navíc v okleštěné sestavě. Dokázali jsme se s tím vyrovnat, sehráli jsme snad nejlepší utkání, které jsme v Kadani hráli. Byli jsme po většinu zápasu lepší, ale nakonec jsme prohráli,“ vrátil se k utkání Jakub Bartoň.

⇒ Kapitán Kohoutů Jakub Bartoň dal v Kadani jednu branku

Tomu se na začátku třetího dějství podařilo poslat Olomouc do vedení. „Byl to opravdu exkluzivní gól. Nejprve jsme si měnili puk s Jirkou Řípou, až jsem nakonec z nouze vystřelil. Puk si pak jeden z protihráčů srazil bruslí do brány,“ popsal kapitán Hanáků svou trefu.

Naneštěstí se Kadani podařilo srovnat, dvojnásobnou škodou pak bylo to, že se jí to podařilo v oslabení. „Takový už je ale hokej. Kdybychom proměnili šance v druhé třetině, tak jsme pak nemuseli dojít až na nájezdy,“ řekl Bartoň, který by se v budoucnu nebál toho se na nějaký nájezd postavit. „Ještě jsem žádný nejel, ale určitě bych si nějaký vyzkoušel.“