V sezóně to bude více nahecované, myslí si nováček a bývalý Ocelář Kryštof Fejko
V posledním domácím zápase před startem extraligové sezóny vyzvali junioři Třinec. Kohouti se sice v první třetině dostali do vedení a hubený náskok udrželi až do prvního oslabení, pak je ale zradila koncovka. Z vítězství se tak radovali Oceláři. „Když jedeme třikrát sami na bránu a nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Chybí kvalita, nedaří se,“ mrzelo Kryštofa Fejka.
Podruhé v přípravě se Hanáci v utkání prosadili pouze jednou, proti Ocelářům ale chybělo velmi málo, aby v síti skončil puk víckrát. „Myslím, že i předtím jsme hodně šancí neproměňovali, jen jsme si jich víc vytvořili, tentokrát to tak nebylo, proto to bylo více vidět,“ zdůvodňoval.
Zlomovým okamžikem zápasu bylo jediné oslabení Olomouckých. V době, kdy si svůj trest odpykával jeden z domácích útočníků, přišli Třinečtí na to, jak vyzrát na Urbische. Je ale oslabení to, co ještě musí junioři doladit? „V oslabení je to těžké vždycky. Když to navíc soupeř umí dobře zahrát, nic moc s tím neuděláme. Důležitější je fauly nedělat a do oslabení se vůbec nedostávat,“ měl jasno pro příští zápasy devatenáctiletý útočník.
Právě jedna ze tří posil olomoucké juniorky Oceláře dobře zná. Před rokem totiž v třineckém dresu odehrál 29 zápasů. O pár měsíců se s bývalými spoluhráči setkal znovu, už ale jako soupeř. „Bylo to stejné jako s každým jiným týmem. Třinec hrál ale dobře, myslím, že to byl zatím nejlepší soupeř, s jakým jsme hráli,“ uznal kvalitu soupeře. Žádné velké hecování s bývalými spoluhráči ale neprobíhalo. „Napsali jsme si, něco jsme si řekli, ale nic bláznivého to nebylo,“ usmíval se odchovanec Havířova.
Jak do olomoucké, tak třinecké juniorky se přesunula část hráčů, kteří na sebe v minulém roce narazili v play-off staršího dorostu. V semifinále byl tím šťastnějším právě Třinec a nakonec se také radoval z titulu. Kohouti skončili čtvrtí, postarali se ale o jeden z historických úspěchů. „Všichni jsou to výborní hokejisté a je vidět, že se po loňském úspěchu cítí dobře. Měli tam to sebevědomí,“ všiml si olomoucký centr. Že by ale chtěli Hanáci Ocelářům vyřazení oplatit už v přípravě a zápasy byly vyhrocenější, si Fejko nemyslí. „Teď asi ne. Myslím, že až v sezóně to bude takové více nahecované. Určitě si mohli zahrát finále,“ dodal hráč s číslem osm na dresu.