Zimní stadion mění název! Z plecharény se stává Olomoucká stodola
V zázemí a modernosti rozhodně nemůže konkurovat stánkům v Praze, Třinci, Ostravě, Liberci, Karlových Varech, Pardubicích nebo Českých Budějovicích, avšak své kouzlo stále má.
Stadion, jenž byl vybudován už v roce 1948, změní svůj oficiální název na OLOMOUCKÁ STODOLA. S tímto označením se v minulosti už několikrát setkal v různých sarkastických smyslech, teď však vyhoví části veřejnosti a opravdu se takto jmenovat začne!
Původně se mělo jednat o velké překvapení, ale pozorný televizní divák si mohl všimnout, že se tuto informaci utajit tak úplně nepodařilo. V upoutávce České televize na 3. čtvrtfinálový duel série se Spartou se totiž označení „stodola“ v souvislosti s plecharénou použilo. Pravdivost publikované informace z úst redaktorů ČT nyní potvrzujeme a zároveň dodáváme, že takovýto název už bude v souvislosti s olomouckou halou pravidelně používán.
Chorály a pokřiky se v ní perfektně rozléhají, jsou dokonce slyšet i o několik ulic dál. Za léta fungování Zimního stadionu už každý člen soupeřova týmu několik hodin dopředu ví, co jej v Olomouci čeká. Hosté se obvykle musí srovnat s mrazivými teplotami, které však jsou vykompenzovány vždy perfektně připravenou hrací plochou.
Olomoucký hokejový klub si moc dobře uvědomuje, že ne každý se může cítit v jeho svatostánku komfortně. Zvlášť při prvním vstupu do útrob stadionu může mít nejeden návštěvník rozporuplné pocity. V kuloárech se praví, že hráči soupeřova týmu obvykle přijíždějí s minimálně dvěma vrstvami svrchního oděvu navíc, neboť kupříkladu v lednových dnech je obvykle tepleji venku než vevnitř.
Nad tímto tvrzením přikyvoval i marketingový manažer klubu Simon Vejtasa: „Máme informace, že se soupeři při cestě na Hanou obvykle nabalují jako k výletu na Severní pól, zvlášť v zimních měsících. Musíme přiznat, že je v tom i trocha taktizování. Hostům ani často v kabině nezatápíme. Nepřímo je tedy donutíme k tomu, aby se do hráčské výstroje převlékali už v autobuse. Několikrát si na to stěžovali. Říkali pak, že jsou zbytečně ztuhlí a do obvyklého tempa se dostávají až v průběhu 1. třetiny.“
To vše ale v průběhu hokejové sezony zůstane na denním pořádku. Nicméně hlavně v letním čase, počínaje letošním rokem, se Olomoucká stodola změní v opravdu skutečnou stodolu. Ledová plocha až do srpna zmizí, na volném místě tedy dojde k uskladnění sena, obilí, slámy, nářadí či dalších zemědělských nástrojů. Tedy vše, co do správné stodoly patří. Zajímavou novinkou bude chvilkové odstranění sedaček v hledišti. Na jejich místě budou zřízeny dřevěné kurníky, ve kterých se budou chovat slepice a také opravdoví kohouti!
Ale co bude v ten čas s hokejovými kohouty? Olomoučtí hokejisté budou absolvovat celou letní přípravu na suchu. Do Olomoucké stodoly se vrátí až s počátkem srpna. To už bude ledová plocha dána zpět, přičemž kurníky nebo obilí se znovu přemístí až do konce sezony 2021/2022 jinam. Sedačky se pochopitelně vrátí na svá obvyklá místa.
Příští sezonu mohou majitelé permanentek počítat se značnými výhodami. V každém soutěžním zápase totiž získají tři vylosovaní šťastlivci vidle, které budou v průběhu léta sloužit k manipulaci se senem. „Počítáme se značným přebytkem vidlí. I tímto způsobem tedy budeme fanouškům děkovat za jejich podporu. Vyhrát takové nástroje zdarma, to je určitě potěší,“ měl jasno marketingový manažer.
S počátkem srpna zároveň dodáme informaci, kolik slepičích vejcí se v Olomoucké stodole dohromady sneslo. „Tento počet budeme po následující sezoně porovnávat se získanými body. Pevně věříme, že na obou frontách dosáhneme co nejvyššího čísla. Samozřejmě bychom ale byli rádi za vyšší produkci bodů v podání našich hokejistů,“ uzavřel Vejtasa.