Jdeme si pro play-off, hlásí Tristan Konobejl a Nicolas Šlahora

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Dorostencům se v nadstavbové části zatím opravdu daří. Od jejího začátku ještě neprohráli a drží se na špici tabulky skupiny E. K tomu jim pomohla i výhra nad Vsetínem, díky které protáhli šňůru výher už na třináct zápasů. Produktivní Tristan Konobejl i šikovný obránce Nicolas Šlahora se však shodují na jednom, chtějí do play-off za každou cenu.

V devátém nadstavbovém kole vyzvali dorostenci na svém ledě Vsetín. Po druhé třetině odcházeli kohouti do kabin s pohodlným náskokem 5:0, ve třetí třetině však lovil kotouč ze sítě i olomoucký brankář. Hanáci přesto prodloužili šňůru výher už na třináct zápasů. „Myslím, že to bylo díky bojovnosti, že jsme tomu šli naproti, na což nás upozorňují trenéři,“ tvrdil Tristan Konobejl. „I tím, že jsme se semkli, protože start nebyl moc dobrý,“ přiznal Nicolas Šlahora. „Mnohem víc se ale sehráváme,“ všiml si.

Třináct vyhraných utkání v řadě, to už je velmi hezká bilance, dorostenci však na počet vítězství nemyslí. „Myslím, že náš výkon, který se snažíme předvádět, to nijak neovlivňuje,“ tvrdil Šlahora. „Začínáme vždy od začátku. Trenéři nám vždy připomenou, abychom hráli svůj zápas a dělali to, co nám zatím pomáhalo vyhrát. Teď už vlastně třináctkrát. Makáme tak, jako by se nic nedělo,“ doplnil Konobejl.

Šikovný útočník si připsal tři asistence, nad svým bodovým ziskem ale nepřemýšlel. „Myslím, že jsem na ledě odevzdal pro tým všechno. A tým dám na první místo vždycky. Možná i proto jsem měl štěstí a získal nějaké body,“ řekl skromně. Obránce Nicolas Šlahora byl tím, kdo v první třetině zvýšil náskok kohoutů už na 2:0, nezapomněl ale připsat zásluhy za gól svému spoluhráči. „Matěj Golais mi to nádherně nahrál a já už jsem to dal jen nad vyrážečku,“ krčil rameny. Na otázku, zda od něj spoluhráči góly čekají, měl jasnou odpověď. „Jsem spíš defenzivní obránce, ale platit už jsem musel. Už to mám za sebou,“ smál se zadák, pro kterého šlo o druhý letošní gól.

Přesto, že se Vsetínští dál snažili najít recept na olomouckou obranu, bylo znát, že jen těžko hledají síly. „Po druhé třetině už byli zlomení. Bylo vidět, že už to šli jen dohrát,“ přitakal Šlahora. Deset minut před koncem však dokázal najít skulinku ve výstroji olomouckého brankáře Jakub Frolo. Dominik Frgál tak přišel o čisté konto. Na své spoluhráče se ale nezlobil. „Vynadáno jsme nedostali. Musel by platit chlebíčky,“ podotkl Nicolas Šlahora. „Určitě to udělal naschvál,“ smáli se oba dorostenci.

Svěřenci trenérů Křivohlávka staršího a Brančíka před sebou mají ještě dlouhou cestu do play-off, před druhým Přerovem ale mají jedenáctibodový náskok, před Šumperkem dokonce dvaadvacetibodový. Dorostenci přesto zůstávají nohama na zemi a soupeře pro případné play-off pro jistotu zatím nevyhlíží. „Zatím jsme nekoukali. Spíš se díváme pod sebe na Přerov a Šumperk, což jsou teď naši největší rivalové,“. Oba týmy jsou krajskými soupeři kohoutů, o motivaci v utkáních tak není nouze ani na jedné straně. „Proti Přerovu je to typické derby. Vždycky je to hrozně vyhrocené a jde to poznat i na trestných minutách,“ uvědomuje si vysoký obránce. „Pokaždé začneme špatně a dostaneme první gól. Pak se ale probereme a jdeme si za tím, abychom vyhráli. Starty ale máme fakt slabé,“ dodal Tristan Konobejl.

Přesto, že jsou dorostenci prozatím suverénní a drží se na špici tabulky skupiny E, uvědomují si, že každá chyba je může stát hodně. „Každý soupeř je těžký. Nesmíme nikoho podcenit. Spodek tabulky je mnohem vyrovnanější. Všichni víc bojují, protože můžou spadnout,“ prozradil šestnáctiletý obránce.

O povedené šňůře se nemluví jen na olomouckém zimním stadionu. Na pozornost si zvykají i dorostenci, článkům se ale snaží nepřikládat váhu. „Občas se podíváme, ale nijak to neřešíme. Chceme hrát pořád to svoje,“ tvrdil Konobejl, který je druhým nejproduktivnějším hráčem dorostu. „Jdeme si pro play-off,“ řekl rozhodně Nicolas Šlahora. V kabině dorostu platí ještě jedna interní dohoda. „Máme slíbené burgery od pana Littnera (trenér brankářů), když postoupíme do play-off, takže doufáme, že budou,“ usmíval se urostlý bek.