Kohouti budou útočit na třetí výhru v řadě proti Kladnu

Lukáš Mihal
K L A D N O - Olomouc nadále bojuje o nejvyšší příčky Tipsport extraligy a ve 22. kole může své postavení upevnit. V cestě stojí Rytíři z Kladna, kteří jsou sice na posledním místě, ale naposledy si poradili s Plzní. Boj o cenné body vypukne v pátek 25. listopadu v 18:00.

Hanáci se dostávají do formy, protože vyhráli už dvakrát v řadě. Naposledy tři body získali proti Třinci, ale nic jednoduchého to nebylo. „Celý zápas jsme kvalitně bruslili, byli jsme dobří v soubojích a hodně jsme si pomohli, že jsme využili hned první přesilovku. To nás docela uklidnilo. Sice jsme dostali gól na 1:1, ale pořád jsme hráli dobře,“ hodnotil úvod posledního utkání hlavní trenér Jan Tomajko.

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

Oceláři se i přesto dostali do vedení, ale jediný obrat v duelu to nebyl. Role hrdiny se nakonec zhostil Jakub Navrátil, který dvěma přesnými zásahy poslal svůj tým zpátky na koně. Těsný náskok nakonec Hanáci udrželi až do konce. „Třinec po chybě odskočil na 2:1, ale pokračovali jsme v dobrém výkonu a využili jsme dvě příležitosti, které se nám naskytly. Jsme rádi za tři body, protože tady se moc nevyhrává,“ pochvaloval si Tomajko.

Nyní čeká Moru papírově jednodušší soupeř. Kladno se totiž nachází až na poslední příčce tabulky, avšak má stejný bodový zisk jako České Budějovice. Rytíři si dokonce v posledním kole vyšlápli na Plzeň, ale Olomouc by stále měla být favoritem. V prvním letošním vzájemném duelu zvítězila 3:0.

To nejdůležitější o soupeři

Od Kladna se před sezónou očekávalo, že bude hrát o udržení, a to se zatím naplňuje. Každopádně mělo povedený začátek ročníku, kdy bodovalo pětkrát za sebou a body získalo i proti aktuálně vedoucím Pardubicím. Pak už se ale přestalo dařit, protože Rytíři padli šestkrát v řadě, a hlavně kvůli tomu jsou pořád na dně.

Středočeský klub následně střídal výhry a porážky, přičemž pořád převažují prohry. Naposledy ale přece jen vyhrál a nyní na to určitě zkusí navázat. I proti Plzni nebyl favoritem, a to bude platit i proti Olomouci.

Kohouti si budou muset dát pozor hlavně na Tomáše Plekance, který je průběžným nejproduktivnějším hráčem Kladna. Na kontě má patnáct bodů za čtyři góly a jedenáct nahrávek. V bráně pak září Landon Bow, který si pořád drží úspěšnost nad 90 %.

Soupiska Rytíři Kladno

Brankáři: Landon Bow, Adam Brízgala, David Stahl.

Obránci: Jakub Babka, Oskars Cibulskis, Jake Dotchin, Martin Kehar, Ondřej Slováček, Kristaps Sotnieks, Jiří Ticháček, Václav Veber.

Útočníci: Matěj Beran, Ondřej Bláha, Adam Brodecki, Matyáš Filip, Miroslav Indrák, Jaromír Jágr, Jakub Klepiš, Adam Kubík, Antonín Melka, Albert Michnáč, Tomáš Plekanec, Martin Procházka, Jaromír Pytlík, Ladislav Zikmund, Ondřej Procházka, Patrik Machač, Vítězslav Brož.

Hlavní trenér: Otakar Vejvoda
Hala (kapacita): ČEZ STADION KLADNO (5 200)
Poslední utkání: Výhra 2:1 v prodloužení v Plzni

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
Rytíři Kladno - HC Olomouc

14. místo
umístění v tabulce
3. místo
43:71 - 22 bodů
skóre a body
54:42 - 39 bodů
Tomáš Plekanec - 15 b (4+11)
nejproduktivnější hráč
Jan Káňa - 16 b (8+8)
Martin Procházka - 7 gólů
nejlepší střelec
Jan Káňa - 8 gólů
Tomáš Plekanec - 11 asistencí
nejlepší nahrávač
Lukáš Nahodil, Jan Káňa - 8 asistencí
Jake Dotchin - 8 b (1+7)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek - 11 b (4+7)
Landon Bow - 16 záp. (90,41%)
Adam Brízgala - 6 záp. (91,20%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 10 záp. (93,14%)
Jan Lukáš - 10 záp. (94,22%)
Jakub Sedláček - 3 záp. (90,77%)
18,84%
úspěšnost v přesilovce
14,63%
80,00%
úspěšnost v oslabení
82,89%
269 minut
tresty celkem
264 minut