Akce Týden hokeje přilákala na olomoucký zimní stadion desítky dětí

Klub
O L O M O U C – Více než tři desítky dětí ve věku od 4 do 8 let bez rozdílu dovednosti bruslení si v sobotu 26. listopadu vyzkoušely, jaké to je být hokejistou. HC Olomouc ve spolupráci s Českým hokejem už poněkolikáté uspořádala na zimním stadionu v Olomouci akci v rámci Týdne hokeje, na níž děti získaly své první zážitky s ledním hokejem.

Sobotní zdařilé akce se zúčastnilo 33 dětí. Po bezproblémové on-line registraci všechny zúčastněné děti obdržely praktické dárky v podobě sportovní láhve, tematických omalovánek a plakátu MS 2022. Ty, které neměly vlastní brusle, si je vypůjčily od olomouckého klubu. Po registraci si děti převzali mládežničtí trenéři a hráči deváté třídy, kteří je provedli tzv. „opičí dráhou“ a následně je spolu s jejich rodiči dovedli do místnosti, kde na TV promítla prezentace Týdne hokeje pod vedením trenéra přípravky, 1. a 2. třídy Jana Littnera. Po prezentaci se děti navlékly do výstroje a zúčastnily se předem připravených aktivit na ledové ploše a společného focení. Ve všem se dětem snažil pomáhat i olomoucký maskot Kokrhél, který se staral o to, aby se „tišší“ děti více osmělily.

„Jsem ráda, že se můj syn mohl zúčastnit této akce. Myslím, že si ji naplno užil. Ať už šlo o opičí dráhu, či o aktivity na ledě, měl z toho všeho radost. Uvidíme, jak ho to bude dále bavit a zda ho k hokeji nepřihlásíme,“ prozradila jedna z maminek, která přivedla svého syna na zimní stadion.

Akce Týden hokej, která spadá pod rozvojový program Pojď hrát hokej, slouží k tomu, aby malé děti získaly své první zkušenosti s ledním hokejem a rodiče obdržely všechny potřebné informace o tom, co obnáší zapsání potomka k lednímu hokeji. Akce probíhá od pondělí 21. 11. do neděle 27. 11. po různých zimních stadionech v České republice.

Fotografie z olomoucké akce Týdne hokeje lze nalézt zde.