Čtvrtfinále se stěhuje do hanáckého pekla!

Daniel Fekets
O L O M O U C - Úvodní dvě bitvy čtvrtfinálové série vyzněly lépe pro Pardubice, které tak vedou 2:0 na zápasy. V úterý 21. března od 19:00 a ve středu 22. března od 17:00 se bude bojovat na Hané. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal. Informace pro fanoušky, kteří hodlají na zápasy vyrazit, naleznete zde.

Řekli před zápasem - Karel Plášek a Boris Žabka

První utkání série vyznělo jasně pro Dynamo, avšak druhé vystoupení bylo podstatně vyrovnanější. Hanáci v mnoha pasážích soupeře dokázali přehrávat, jenže dvacet sekund před sirénou přišel tvrdý direkt z hole domácího beka Petera Čerešňáka. „Měli jsme tam zmatek v obraně. Vyplaval nám jeden volný hráč a ten to bohužel trefil. Zkusil jsem to nějak zachytit, ale byl jsem dost daleko,“ popsal rozhodující moment Karel Plášek.

⇒ Útočník Karel Plášek

„Strašně to mrzí. Je to velká škoda, protože jsme odvedli výbornou práci. Musíme to ale hodit za hlavu a připravit se na další zápas. Doma je třeba podat stejný výkon jako ve druhém zápase a vyhrát,“ doplnil odhodlaně útočník, jenž Hanáky posílil v průběhu právě probíhající sezóny.

Karla Pláška ale bezesporu potěšilo, že Mora svůj výkon podstatně zvedla. „Je to samozřejmě pozitivní. Doma musíme předvést minimálně stejnou hru,“ uzavřel Plášek.

„Klukům chceme poděkovat za skvělý výkon ve druhém zápase. Podstatně bez chyb, až na ten závěr. Chtěli jsme urvat bod s tím, že doma bychom rádi využili svého prostředí, což určitě uděláme. Doma dokážeme vyvinout ještě větší tlak v útočném pásmu, zároveň se více dokážeme prosazovat v předbrankových prostorech,“ navázal na slova svého svěřence asistent trenéra Boris Žabka.

Průběh série

Pardubický celek vstupoval do série v pozici jednoznačného favorita. Mužstvo, které přes léto posílilo o reprezentanty Willa, Musila, Zohornu, Radila, Hyku nebo pak Sedláka, na úvod Moru přehrálo 5:1. Do vedení se dostali Hanáci, když od modré čáry přesně pálil Káňa, pak ale skóre otočili domácí Paulovič s Dvořákem.

Zřejmě rozhodující moment prvního klání nastal na konci druhé periody, kdy Zohorna odrazil kotouč od Konráda za brankovou čáru. Třetí část se už víceméně dohrávala a Dynamo tak oslavilo první vítězství.

Před druhým kláním udělali trenéři Tomajko se Žabkou několik změn. Prohodili útočné formace a do branky poslali Jana Lukáše, který dlouho odolával pardubické ofenzívě. Utkání směřovalo do prodloužení, jenže pár sekund před třetí sirénou přesně napřáhl Čerešňák, jenž určil, že Pardubice po dvou duelech v sérii vedou 2:0 na zápasy. Hanáky mohla v konečném součtu mrzet pasáž ve druhé polovině prostřední periody, kdy Východočechy znatelně přehrávali.

Zajímavostí série je, že rozhodčí zatím vylučovali jen sedmkrát, v šesti případech ale na straně Mory. Olomouc má v play-off velice účinnou přesilovku, avšak zatím ji v sérii proti Pardubicím mohla vyzkoušet jen v jediném případě.

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři: Roman Will, Milan Klouček, Dominik Frodl, Jan Růžička.

Obránci: Martin Bučko, Tomáš Dvořák, Michal Hrádek, Jan Kolář, Jan Košťálek, David Musil, Ondřej Vála, Peter Čeřešňák.

Útočníci: David Cienciala, Tomáš Hyka, Robert Kousal, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Adam Musil, Matej Paulovič, Patrik Poulíček, Lukáš Radil, Daniel Rákos, Ondřej Rohlík, Robert Říčka, Lukáš Sedlák, Tomáš Urban, Tomáš Vondráček, Tomáš Zohorna, Tomáš Zeman.

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): Enteria arena (10 194)
Poslední utkání: Výhra 2:0 nad Olomoucí

Statistiky obou týmů:

Play-off 2023
HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice

Jakub Orsava 8 b (5+3)
nejproduktivnější hráč
Lukáš Sedlák 3 b (1+2)
Jakub Orsava - 5 gólů
nejlepší střelec
Tomáš Dvořák - 2 góly
Pavel Musil - 4 asistence
nejlepší nahrávač
David Cienciala - 3 asistence
Jiří Ondrušek 3 b (1+2)
nejproduktivnější obránce
Tomáš Dvořák 2 b (2+0)
Branislav Konrád - 3 záp. (92,05%)
Jan Lukáš - 3 záp. (89,53%)
úspěšnost brankářů
Roman Will – 2 záp. (97,14%)