Prohrát po takovém výkonu? Zdrcující, řekl útočník Jakub Navrátil

Petr Martínek
O L O M O U C – Kohouti drželi se silnými Pardubicemi krok také ve třetím utkání a dlouho sahali po výhře. Zápas ale za stavu 4:4 došel až do prodloužení, které po necelých osmnácti minutách rozhodl hostující Tomáš Zohorna. O utkání hovořil útočník Jakub Navrátil, jenž vstřelil třetí gól Hanáků.

Domácí vedli před třetí třetinou 4:2. Dynamo se ovšem nevzdalo a zavelelo k obratu, po kterém mají Východočeši k dispozici mečboly. „Pocity nejsou dobré. Vedli jsme o dvě branky v poslední třetině, utkání jsme však prohráli. Nálada teď není dobrá,“ pověděl skleslý Jakub Navrátil.

⇒ Útočník Jakub Navrátil

Pozitivní ale bezesporu je, že Mora podruhé za sebou dokázala konkurovat silnějšímu soupeři. Štěstí ale opět stálo na pardubické straně. „Ve středu je nový den, nový zápas. Ještě nic není u konce. Půjdeme do toho se stejným nasazením jako v úterý. Budeme muset to vzít na sebe a zvládnout to,“ doplnil útočník s číslem 88 na dresu.

Ve druhé třetině domácím pomohlo vyloučení Lukáše Sedláka do konce utkání. V pětiminutové přesilovce poslal právě Jakub Navrátil kohouty poprvé do vedení. „To, že Sedlák už dál v zápase nepokračoval, bylo znát. Pardubice jej vytěžovaly co to jen šlo. Bez něj se sice hledaly, ve třetí třetině už se ale bohužel pro nás zase našly,“ navázal.

Dynamo snížilo na 3:4 jednapadesát vteřin po zahájení třetí části. Rychle se tedy dostalo do kontaktu. „Není dobré takhle rychle inkasovat. To je bohužel povzbudilo. Pak stačilo jen pět minut a stav byl srovnaný,“ pokrčil rameny mladý útočník.

Přestože třetí zápas snížení v sérii nepřinesl, výkon Hanáků se dá hodnotit velice kladně. „Řekl bych, že to byl jeden z nejlepších zápasů v sezóně. I druhé utkání v Pardubicích bylo kvalitně odehráno. Je zdrcující po tomto výkonu prohrát a ještě dostat v prodloužení takovou branku,“ povzdechl si Navrátil.