A-tým začal letní přípravu! Už nám to všem chybělo, hlásí trenér Tomajko

Daniel Fekets
O L O M O U C – Na začátku druhého květnového týdne začal olomoucký A-tým letní přípravu na sezónu 2023/2024. V blízké době se k týmu připojí i Aron Chmielewski s Jakubem Sedláčkem, kteří se stali před pár dny novými posilami Mory. Rok Macuh své první tréninky ve staronovém působišti už má za sebou.

Kohouti se po pauze poprvé setkali v pondělí, kdy vyzkoušeli netypický povrch v plecharéně. Poté přišla na řadu posilovna.

„Všem už to chybělo. Jsme rádi, že už to zase začalo. Nás trenéry to nabíjí, práce s mladými lidmi je fajn,“ usmál se hlavní kouč Jan Tomajko.

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

Primární zodpovědnost v úvodu letní přípravy bude mít nový kondiční trenér Jakub Fryč, jenž stejně jako Rok Macuh přišel z Přerova. „Já s asistentem se zatím do toho moc nezapojujeme, my to jen sledujeme zpovzdálí. Všechno je na kondičním trenérovi, který má hlavní slovo,“ řekl olomoucký lodivod.

Jeho novým asistentem je Róbert Petrovický. Slovenský mistr světa z roku 2002 se bude věnovat především obráncům, avšak i ofenzivní poznatky bývalého forvarda se zkušenostmi z NHL se budou hodit. „Věděli jsme, že Róbert končí ve Švýcarsku. V ten okamžik byl jednou z možností. Boris nám svůj odchod oznámil trošku později, ale vyšli jsme mu vstříc. Róbert je dobrá volba, určitě si vyhovíme. Jsem rád, že tady máme člověka, který toho hodně dokázal jako hráč i trenér,“ chválil Tomajko svého nového spolupracovníka.

A jak se mu zamlouvají posily? „Věřím, že znovu budeme mít silnou a vyrovnanou brankářskou dvojici. Tento post je základ, takže jsme rádi, že jsme přivedli Kubu Sedláčka. Co se týče Arona, nebereme ho jen jako hráče se zkušenostmi, očekáváme od něj výborný herní projev.“

„Roka Macuha znám celkem dlouho, trénoval jsem jej už v dorostu. Je to hráč, který je silový a bojovný, svým charakterem se do mužstva hodí. Je jen na něm, aby získal pozici,“ pověděl Tomajko.

U třech příchodů to ale skončit nemusí. Trenér doufá, že se v kádru Olomouce ještě nějaká nová jména objeví. „Snažíme se na tom pracovat. Pevně věřím, že ještě někoho do útoku přivedeme,“ prozradil. A jak vypadá situace okolo Karla Pláška? „Byli bychom rádi, kdyby tady byl, ale čeká jej kemp ve Vancouveru, takže se uvidí. Je to otevřené, ale v této chvíli nevíme, co bude.“

„Chceme pracovat koncepčně. Hráči jako Kuba Navrátil nebo Honza Bambula se můžou zas o kus posunout, můžou zaujímat stále důležitější pozice,“ doplnil šestačtyřicetiletý stratég.

Ačkoliv do nové sezóny ještě zbývá spousta času, olomoucký realizační tým už má jasnou představu, jakým způsobem se bude chtít mužstvo z Hané v ročníku 2023/2024 prezentovat. „Chtěli bychom navázat na herní projev z minulé sezóny a ještě trošku na něm pracovat. Když ten projev bude dobrý, výsledky se určitě dostaví,“ uzavřel Tomajko.

Širší kádr před sezónou 2023/2024

Brankáři: Branislav Konrád, Jakub Sedláček

Obránci: Tomáš Černý, Tomáš Galvas, Lukáš Mareš, Jiří Ondrušek, Alex Rašner, Adam Rutar, Dalibor Řezníček, David Škůrek, Jan Švrček

Útočníci: Lukáš Anděl, Jan Bambula, Aron Chmielewski, Lukáš Klimek, Jan Knotek, Jan Kučera, Michal Kunc, Silvester Kusko, Rok Macuh, Joshua Mácha, Matouš Menšík, Daniel Ministr, Pavel Musil, Lukáš Nahodil, Jakub Navrátil, Jakub Orsava, Matěj Tomajko, Michal Tomeček

Hlavní trenér: Jan Tomajko

Asistent trenéra: Róbert Petrovický

Trenér brankářů: Martin Prusek

Videotrenér: Petr Fiala

Kondiční trenér: Jakub Fryč

Vedoucí mužstva: Josef Podlaha