Ve Zlíně čaroval olomoucký gólman, i tak slaví těsnou výhru junioři Beranů

Štěpán Navrátil
Z L Í N - Moravské derby juniorek mezi Zlínem a Olomoucí zachytili lépe domácí hráči, kteří měli sice spoustu šancí, ale proměnit dokázali pouze jednu. Adam Turek následně v samotném závěru druhé části vyrovnal, jenže na další branku Beranů už nedokázali Hanáci odpovědět.

Hned zkraje utkání začal aktivněji Zlín, Marek Šišák sjel od modré čáry až do slotu, kde však střelou do protipohybu nepřekonal Čerbáka. Berani však o malou chvíli později slavili v přesilovce. Tomáš Mikel načasoval přízemní pas od modré čáry přesně na průjezd Adama Klimka mezi kruhy, tomu jen stačilo nastavit čepel, od níž se kotouč odrazil přesně pod horní tyčku. Další obrovskou šanci domácích měl na holi Michal Tomek, který však ani nadvakrát nevyužil volnějšího prostoru ve slotu. Adam Klimek zkoušel přidat další trefu těsně před sirénou. Naznačil střelu a následně zkoušel rychle obkroužit branku, ale Čerbák byl na jeho úmysl připraven.

Olomoucký gólman musel být neustále ve střehu i ve druhé dvacetiminutovce. Pokryl nebezpečnou teč Jakuba Čechmánka, ramenem vyrazil zakončení Zdeňka Urbana a měl i kus štěstí, když jednu ze střel zastavila horní tyč. Po několika neproměněných šancích Zlína Mora trestala. Pouhých čtrnáct vteřin před odchodem do šaten vymyslel Adam Panáček nádhernou křižnou přihrávku přes celé útočné pásmo na volného Adama Turka, jenž z úhlu nekompromisně vypálil do poloprázdné branky.

Zlín měl obrovský kus štěstí na začátku závěrečné periody. Kotouč se po ráně odrazil od zadního mantinelu přesně do zad Jakuba Čerbáka, od nichž se odrazil až do sítě. Po menší debatě ale sudí branku neuznali kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Jedinečnou šanci Olomouce vytvořil Ondřej Šotkovský, který se šikovně prokličkoval mezi obránci až do střelecké pozice, odkud však jen vyprášil chrániče zlínského gólmana. Rozhodující trefa přišla v 52. minutě. Jakub Heš vyřešil přečíslení přihrávkou na Martina Vaculíka, jenž ranou z první zakončil přesně k tyči, kam se už přesouvající se Čerbák nemohl natáhnout. Napínavý duel ovládli Berani s těsným skóre 2:1.

BERANI ZLÍN - HC OLOMOUC 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Klimek (Mikel, Nekvapil), 52. Vaculík (Heš, Holba) – 40. Turek (Panáček, Šotkovský)

Berani Zlín: Kowalczyk (Uherek) – Špaňhel, Burian (C), Zavřel, Nábělek, Šišák, Mikel, Lukaštík – Klimek, Čechmánek (A), Pilát – Vaculík, Heš, M. Horský – Tomek, Holba, Nekvapil – Urban.

HC Olomouc: Čerbák (Valenta) – A. Drábek (A), Smýkal, Kalman, Compel, Stratil, Bohatý, Panáček (C), P. Sedláček (A) – Pastrnek, Koudelný, Belan – Röss, K. Drábek, Ruda – Tomeček, Šulgan, Bošek – Šotkovský, Turek.