Situace se seběhla poněkud nenápadně, když chtěl David Škůrek jen posunout touš k zadnímu mantinelu. Příhodný odraz ale zcela vykolejil brankáře Svobodu, který zrovna vyjížděl za svou klec. Dorážející Jakub Navrátil pak neměl problém skórovat. „Občas se to tak stane. Štěstíčko bylo na naší straně. Je to super, ale je pravdou, že v první třetině jsme měli spoustu šancí, určitě jsme je měli proměnit. Hrálo by se nám s tím lépe, ale naštěstí jsme pak srovnali na 1:1,“ komentoval David Škůrek kuriózní situaci.

⇒ Obránce David Škůrek

„Chtěl jsem nahrát Rosťovi, ale dopadlo to, jak to dopadlo. (úsměv) Občas se něco takového přihodí, ale ceníme si toho. Když to nejde hezky hokejově, musíme to prostě zahrát takto. I tyto góly platí. Navíc v dnešní době jich padá celkem hodně,“ uvědomuje si vysoký zadák.

Až do začátku 54. minuty vydržel stav nerozhodný. Poté se po pravém křídle rozjel Jakub Orsava, který naservíroval puk do brankoviště Janu Káňovi, jenž dokázal skórovat. Těsné vedení si Kohouti už pohlídali. „Tady je to buď világoš, nebo to nějak urveme. Občas to v Plzni bývá divoké, ale naštěstí jsme to zvládli. Pochválit musíme Braňa Konráda, který chytal výborně a v útoku jsme přidali dva šťastné góly,“ doplnil.

Na plzeňském ledě si Olomouc držela střeleckou převahu. Soupeře přestřílela 40:27. „Věnovali jsme se tomu celou přípravu, chtěli jsme hrát aktivní hokej. Ne vždy to v přípravě vyšlo, ale alespoň jsme si to vyzkoušeli. Budeme v tom chtít pokračovat,“ řekla olomoucká stálice.

Už v neděli čeká Hanáky druhé utkání, tentokrát v domácí plecharéně přivítají Mladou Boleslav. „Tři body jsou skvělé. Moc si toho vážíme, ale potřebujeme na to v dalších zápasech navázat. Je to pro nás velká vzpruha, zároveň se nám bude lépe dýchat. V domácím prostředí si budeme daleko více věřit,“ doufá.

V letošní sezóně se svěřenci Jana Tomajka a Borise Žabky budou muset obejít bez Davida Krejčího. První větší prověrku bez elitního centra ale zvládli. „Je to jiné, ale teď naopak musí bodovat všechny čtyři lajny. Troufám si říct, že je máme celkem vyrovnané. V rozhodujících momentech ale bude bezesporu chybět,“ ví devětadvacetiletý obránce.

Místo Davida Krejčího v centru první formace zaujal talentovaný Matouš Menšík, který se v Plzni připomněl několika povedenými akcemi. „Je mladý a šikovný. Je důležité, aby své výkony potvrzoval. Je to jenom na něm,“ uzavřel David Škůrek.